1. Fórum
 2. >
 3. Téma: Duolingo
 4. >
 5. Česká "Hall of fame"

https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Česká "Hall of fame"

Taky jste přemýšleli někdy nad tím, jaké jsou hranice a rekordy Duolinga? Jaké jsou vlastně ty nejvyšší mety, kterých se dá dosáhnout? Pak by vám mohla tato diskuze pomoci udělat si představu.

Po vzoru anglických originálů jsem si říkal, že by nebylo od věci zavést i českou Síň slávy. Tedy seznam uživatelů, kteří to v českém kurzu dotáhli daleko a mohou být pro ostatní vzorem či motivací k dalšímu studiu (zatím pouze) angličtiny tady na DL.

V anglickém Duolingu je takovýchto Síní slávy vícero. Jedna zaznamenává délku "striku" s tím, že hlavní metou je 1 rok. Další je o seznamu všech lidí, kteří dokončili celý kurz, na jehož konci na uživatele (spoiler alert!) čeká zlatá sova. A třetí je Sín slávy pro všechny, kteří dosáhli maximálního levelu v některém z jazyků.

Protože náš kurz tu tak dlouho není a výhodu by mohli mít ti, kteří dělali DL už předtím, tak jsem se rozhodl pro čtvrtou možnost: Budeme zde vést seznam lidí, kteří mají v českém kurzu úroveň 20 a výš:

------------------------------------

Level 25:

Gratulujeme! Klobouk dolů...

Level 24:

Level 23:

Level 22:

Level 21:

Level 20:

------------------------------------

Pravidla jsou jednoduchá - napište sem do diskuze, že vy, či někdo koho znáte, má v tomto kurzu úroveň 20 a víc a já ho přidám do tabulky. Jen připomenu, že maximální úroveň je lvl 25, což platí pro všechny jazyky.

Poslední update: 1. 6. 2017

February 3, 2015

74 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/oulanka

...mohou být motivací, ale ne vzorem . A taky to, že "všechna sláva, polní tráva ... " každý kdo se sem přihlásí a pracuje na sobě v rámci svých možností a času jak nejlépe umí je mi vzorem . Od úrovně 1 až po 25 . Síň slávy k tomu nepotřebuji. Můj názor ;-)


https://www.duolingo.com/profile/Eipois

Já jsem naopak za seznamy "TOP studentů" ráda, onehdy jsem měla problém, že jsem měla nejvíc bodíků z mých "přátel" v týdnu i měsíci, narazila jsem na fóru na seznam lidí s nejvíce XP a rázem mám několik (opravdu silných :))) ) konkurentů :)

Naopak bych řekla že člověk s 400 000 XP je mi skutečně vzorem, respekt! Motivuje mě to však už méně, bo tolik XP mít nikdy nebudu... ale od toho mám v sledovaných i menší workoholiky, žejo :)

Dobrá práce Nemesis_NaR, díky!


https://www.duolingo.com/profile/sadfhrw

souhlas, takhle se Top 10 na socialní síti nedělá. Když ukážu těch pár, co mají strašně moc bodů, pro ostatní je to spíš demotivující.

Lepší je dělat něco jako top tabulku pro každý týden zvlášť, nebo člověku ukazovat pár lidí, kteří jsou o několik málo úrovní pod ním a před ním (protože motivace), nejlépe lidi z jeho seznamu přátel (motivace, opět). Takový top 10 samozřejmě nejde udržovat ručně…


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Je to asi otázka názoru a osobního nastavení/priorit/prostě každý jsme nějaký.

Primárně mi jde o to, jako (jediný) moderátor-netvůrce tohoto kurzu vytvořit právě nějakou tu přidanou hodnotu. Rád si poslechnu nějaký návrh, který bych mohl zrealizovat, o který by byl zájem. Srovnání s pár lidmi na ca. mojí úrovni pod to samozřejmě nespadá, to si každý musí zajistit přes seznam svých přátel. Každý si může dát sledování ke komukoliv, i úplně neznámému...

Z těch 3 anglických žebříčků:

 • Délka striku tu nemá cenu, když takový nueby má 444 dní, zatímco český kurz funguje cca 100 dní

 • Každý kdo dokončí kurz... To by možná stálo za zvážení, ale tam mi právě přijde demotivující, že to už v tuto chvíli jsou stovky a stovky lidí. A být 352. člověk, který dokončil celý kurz... Mě osobně by bylo trapné se o to vůbec přihlásit.

 • Takže zbývá sledování úrovně tohoto kurzu. Nevím jestli mě to motivuje. Asi ne. Ale na 100% mi to přijde jako zajímavá statistika, kterou rád sleduju a do které se rád jednoho dne hrdě přihlásím, protože vím, že za tím je spousta a spousta práce.


https://www.duolingo.com/profile/oulanka

Ano, v tomto už je systém, objektivita a ještě něco navíc - to je ta přidaná hodnota, pro kterou není přesný název. Je to otázka empatie :-)


[deaktivovaný uživatel]

  Vďaka za túto diskusiu. Konečne som po asi 3 týždňoch čo sa Duolingu venujem našiel niečo, čo mi zodpovedalo časť mojich otázok. A asi až dnes som pochopil, že tento kurz nie je iba pre začiatočníkov a stredne poktorčilých. + To. že sa okrem angličtiny učím aj češtinu, o ktorej som si myslel, že ju poznám trochu viac, ako je pravda.


  https://www.duolingo.com/profile/FreekyFriik

  23 :)

  S formátováním by mohla pomoct tahle diskuze.


  https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

  Och, děkuji. Přesně něco takového mi chybí už několik měsíců. Věděl jsem jenom to s jednou, dvěma popř třemi hvězdičkami (*)


  https://www.duolingo.com/profile/jardanovk

  pls při další aktualizaci vyvesit mou 19, dekuji. Postup mezi levely je za 1500 xp, mám cíl min 200 xp za den, tzn. level za týden, tak bych měl být na konci roku on the top :-) ...uvidíme, zatím motivace díky gamifikaci drží!


  [deaktivovaný uživatel]

   Gratulujem

   Ale asi vám trochu pokazím náladu. Na 25. level treba 30 000 bodov. Podľa vášho prepočtu teda 82,5 dňa. Ale aj tak good luck


   https://www.duolingo.com/profile/jardanovk

   A sakra, domníval jsem se, že postup z levelu je vždy za 1500 bodů a ono se to postupne zvyšuje viz níže, díky za upozornění, tož budu muset dvojnásobně zabrat :-)

   Připojuji přehled XP co jsem našel: 1 - 60 → 60 2 - 60 → 120 3 - 80 → 200 4 - 100 → 300 5 - 150 → 450 6 - 300 → 750 7 - 375 → 1,125 8 - 525 → 1,650 9 - 600 → 2,250 10 - 750 → 3,000 11 - 900 → 3,900 12 - 1,000 → 4,900 13 - 1,100 → 6,000 14 - 1,500 → 7,500 15 - 1,500 → 9,000 16 - 1,500 → 10,500 17 - 1,500 → 12,000 18 - 1,500 → 13,500 19 - 1,500 → 15,000 20 - 2,000 → 17,000 21 - 2,000 → 19,000 22 - 3,500 → 22,500 23 - 3,500 → 26,000 24 - 4,000 → 30,000


   https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

   Aktualizováno, omlouvám se za zpoždění, jsem ted busy, dokonce jsem přišel i o svou sérii. Dejte vědět až bude lvl 25 :-)

   A díky za info tady s těma XP potřebnými pro jednotlivé úrovně.


   https://www.duolingo.com/profile/jardanovk

   Díky, přeji mnoho úspěchů při studiích.


   [deaktivovaný uživatel]

    Práve som dosiahol vysnívanú 25ku.


    https://www.duolingo.com/profile/WagonBass

    Ahoj, mám level 25 a 275 korunek:-)


    https://www.duolingo.com/profile/Peterpepek

    paráda šikovný


    https://www.duolingo.com/profile/Dunkahe

    Moc díky za uvedení. Na úrovni 23 je též má kamarádka Vodposlech, dokonce déle než já.


    https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

    Super, aktualizováno :-)


    https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

    Aktualizováno se zpožděním, neměl jsem ted moc času, což jde vidět i na mé sérii :-)


    https://www.duolingo.com/profile/dannydvorak50

    tak ode dneška mám konečně taky level 18 :-)


    https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

    A zrovna s délkou série 81. Gratuluji.


    https://www.duolingo.com/profile/jardanovk

    Hezký večer, jsem na 25, prosím o posun. Ten turbo drill mi bude trochu chybět.

    Radu jak dál uvítám od kohokoliv.

    Sám dále jedu http://mondly.com (občas až moc lehké) a http://lyricstraining.com a několik kanálů na youtube. Na stránkách VK.com (Vkontakte) je k nalezení opravdu velká škála studijních materiálů (knihy, mp3, videa, audio...).


    https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

    Aktualizováno...

    Jinak leda doporučím překládat tady v "Immersion", pokud jste ještě nezkoušel


    https://www.duolingo.com/profile/XpatS
    • 2249

    Bob's your uncle.


    https://www.duolingo.com/profile/Evapis

    Uroven25 odpovida jake urovni v aj? Pre-intermedium/B1?


    https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

    To je velmi rozdílné a záleží to na vícero věcech. Většina z těch lidí už uměla anglicky výborně předtím a sem přišli jenom procvičovat a aby zůstali každý den v kontaktu s jazykem. Ti mají (a většinou už předtím měli) znalosti na úrovni B1-B2.

    Jsou však i takoví, jako Jardanovk, kteří začali s angličtinou až tu na DuoLingu a tam se spíš dá bavit o úrovni akolo A2 - především proto, že zde chybí mluvení a přímou interakci člověka s člověkem nic nenahradí.


    https://www.duolingo.com/profile/hella166755

    Po 159 dnech jsem na 23. Uf!!


    https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

    A to vidím že jste aktivní v nejenom jednom jazyce :-) Super, přidáno.


    https://www.duolingo.com/profile/maxiharmony

    Dokončila jsem anglický kurz během 39 minut, přičemž jsem dosáhla pouze levelu 10 a "fluency" 71%. To kolikrát člověk procvičuje jednotlivé sekce neodpovídá jeho skutečné znalosti. Levely tím pádem nejsou relevantní.


    https://www.duolingo.com/profile/sadfhrw

    Levely ukazují, kolik času člověk Duolingu věnoval. Nic víc, nic míň. Snažit se z toho vyčíst znalost jazyka je nesmysl.


    https://www.duolingo.com/profile/maxiharmony

    Mám všechny skilly zlaté, ale jak jsem již napsala, dosáhla jsem toho během 39 minut. Nic nebylo opakováno vícekrát, takže to bude asi zapříčeněno tím.


    https://www.duolingo.com/profile/sadfhrw

    Proč je teda "fluency" jenom 71 %? Ví někdo, z čeho se to číslo počítá?


    https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

    Kromě toho, že to částečně je bulharská konstanta, tak to docela určitě nikdy nemůže být 100%, popravdě 71 je asi nový rekord. Když to vyšlo tak jsem v anglických forech viděl zmínku nejvýš tuším o 68%. Odůvodněné to bylo tak, že cizinec nikdy nebude opravdu 100% plynule ovládat jazyk a už vůbec ne poté, co akorát absolvuje kurz na DuoLingu.

    Takže kdyby se to nejmenovalo Plynulost v jazyce XY, ale Celková síla slovíček na DuoLingu, tak by maximum mohlo být 100, tedy ale není.


    https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

    Na žádost posunuto, leč celý příspěvek se mi nechce updatovat.


    https://www.duolingo.com/profile/dannydvorak50

    tak mám level 23


    https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

    Jako minule, na žádost posunuto, ale nemám ted čas aktualizovat celý žebříček :-)


    https://www.duolingo.com/profile/dannydvorak50

    jo jo děkuji za posun :-)


    https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

    Gratuluji :-)

    Doplněno a aktualizováno.


    https://www.duolingo.com/profile/Evapis

    děkuji za posun do levelu 20 :-)


    https://www.duolingo.com/profile/koutna_martina

    Mohla bych poprosit o zařazení do žebříčku, level 22?


    https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

    Done. Gratuluji :-)


    https://www.duolingo.com/profile/Evapis

    Pěkné ráno, prosím o přidádní do levelu 23. Díky


    https://www.duolingo.com/profile/peter.simko

    Já mám Level 24


    [deaktivovaný uživatel]

     je to celkom zauímavé, no mohlo by to mať lepší systém. Učiť ssa angličtinu cez češtinu je bčas pekný masaaker


     https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

     Jo, to vám slovákům nezávidím :) Každopádně jsem vás do seznamu přidal a celý ho zase po čase aktualizoval.


     [deaktivovaný uživatel]

      Velmi pekne ďakujem, no bude ho treba opäť aktualizovať nakoľko sa blížim k 23 úrovni (nezaspal som na vavrínoch)


      https://www.duolingo.com/profile/Evapis

      Pěkný den, prosím o přidání do levelu 24, děkuju. :-)


      https://www.duolingo.com/profile/indyczech

      Ahoj, objevil jsem tuhle HoF, prosím o přidání na seznam. Děkuji.


      https://www.duolingo.com/profile/indyczech

      Prosim o posun na lv23 :) Diky


      https://www.duolingo.com/profile/Evapis

      Pěkný den, také se vám stalo, že vám přestalo fungovat pojištění denní řady - tzv. zmrazení řady? byla jsem na prodlouženém víkendu s ntb s sebou a pokračovala v aj, měla "koupene" zmrazení řady (číslo řady jsem měla cca čtyřciferné ) a najednou mi to tam píše, že mi připsali 2 lignoty splnění za jen 20 denní řady. no neva... ale přišlo mi to divné, jelikož jsem se tam učila a ještě to měla pojištěné. kdybych aspon uvidlala vyčerpané (nezakoupené) zmražení řady, tak by mi to dávalo smysl. nebo se dojde k nejakemu konkretnímu číslu a pak to jde zase znovu od nuly? dík


      https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

      Tak vzhledem k tomu, že máte sérii 22, tak jste o ni musela přijít před 22 dny. Každopádně už jsem tu párkrát viděl stížnost, že zmražení nefungovalo, tak nevím, je to možné, že opravdu nefunguje stoprocentně. Každopádně je to chyba softwaru a s tou tu my nic nenaděláme...


      https://www.duolingo.com/profile/Evapis

      Prosím o posun na level 25. Díky :-)


      https://www.duolingo.com/profile/koutna_martina

      Prosím o posun na úroveň 25, děkuji předem :-)


      https://www.duolingo.com/profile/Evapis

      Prosím o posun na úroveň 25, děkuji předem :-)


      [deaktivovaný uživatel]

       som 22 a chýba mi 700 xp do 23


       https://www.duolingo.com/profile/Peterpepek

       Tieto level - úrovne sú pre mňa silný motivujúci faktor som rád že som práve dosiahol 20 uvidíme ako to pôjde ďalej


       https://www.duolingo.com/profile/WagonBass

       Mám level 25 a 275 korunek :-)

       Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.