https://www.duolingo.com/Sukru_Dasdemir

Ses sorunu

Kıymetli arkadaşlarım,

Kulaklığım canavar gibi çalışıyor hatta jet motoru gibi çalışıyor. Vide o izlerken, müzik dinlerken vs bir sorun yok (yani ne PC'de ne kulaklıkta hiç sorun yok).

Ancak iki gündür duo'da gelen sesleri duyamıyorum. Daha doğrusu ses gelmiyor. Ayarlarını yaptım, her şeyi ama her şeyi denedim, olmuyor. "duolingo amcada sorun var" demek istemiyorum, çünkü onu sorunlu görmek beni üzüyor. Hem mobilden girince de ses sorunu yaşamıyorum zaten.

Ne yapmam gerektiği konusunda bir fikir verir misiniz? Şunu halledersem gerçekten çok güzel olacak.

Gaziantep'ten sevgiler,

3 yıl önce

11 Yorum


https://www.duolingo.com/yusufuyanik

Sorunu sadece bilgisayar üzerinden yaşayıp mobil üzerinden yaşamıyorsan, bu durum doğrudan bilgisayarın veya tarayıcın ile ilgilidir. Ancak bilgisayarda sorun olmadığını belirttiğine göre farklı bir tarayıcıdan kontrol etmeni öneririm. Tarayıcı olarak Chrome diğerlerine oranla daha iyidir.

Ek olarak tekrardan aşağıda ki ayarları gözden geçirmende fayda var.

Buradan giriş yaparak, "Hoparlör, Otomatik ses çalma, Ses efektleri" bölümlerinin 'Açık' halde olduğuna emin olmalısın.

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/Sukru_Dasdemir

Dear MyJoseph,

Tarayıcı olarak zaten Chrome kullanıyorum çoğu zaman. Ama sorun yine var(dı) Verdiğin bağlantıdan tekrar kontrol edince bir eksiklik olduğunu gördüm :) Büyük bir yardımda bulundun gerçekten.

Thank you so much

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/yusufuyanik

You are welcome :)

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/Sukru_Dasdemir

5 Lingot verdim. Azımı çok say :)

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/mehmetcakmaz

Aynı sorunun biraz daha farklı bir versiyonu şuan bende mevcut. Laptop üzerinden chrome ile ayarlarımdaki tüm sesler açık olmasına rağmen sesli derslerden ses geliyor ama menü geçişinde ki çıkan animasyonlar veya ders bitiminde çıkan sesler gelmiyor. Kulaklık yada hoparlör fark etmiyor ama ofisde ki bilgisayarda tüm sesler gayet normal çalışıyor. bu sorunu nasıl düzeltebiliriz ?

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/funda_kara

merhaba, bende de ses sorunu var. Duyduğunu çevir bölünde hiç ses yok. Telefonda kullanıyorum programı. Yardımcı olabilir misiniz? teşk...

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/emredeniz07
emredeniz07
  • 25
  • 15
  • 10
  • 5
  • 3
  • 2

Dün Duolingo nun güncelleme yapması ile bende düzeldi artık ses var.

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/Sukru_Dasdemir

Valla kaç gündür çalışıyorum, iki gündür ses yok Emre.

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/ululemr

Merhaba, bazı ders, alıştırma ve sınavlarda neden mikrofonda konuşulan kelimeler (yani benim konuşmalarım) algılanmıyor? Bu sorun sadece bende mi var yoksa benimle aynı sorunu yaşayan da var mı?

2 yıl önce

https://www.duolingo.com/harunistenci

Windows görev çubuğunda bulunan hoparlör simgesine sağ tıklayıp "Kayıttan yürütme aygıtları"'na tıklayıp "Hoparlör"ü seçip sağ tıklayıp "Hoparlörleri yapılandır" seçeneğinden "Stereo" seçeneğinin seçili olduğuna dikkat edin, ben de "5.1 Surround" seçili olduğundan ses sorunu yaşıyordum ve artık düzeldi. OS: Windows 10

1 yıl önce

https://www.duolingo.com/DavidTennant5

beyler bendede ses sorunu var acaba onun nedeni uygulamadan değilde browser üzerinden girildiği için olabilirmi.Çünkü ben ıpad den uygulamasıyla giriyorken bi sorun yoktu.hemen bi cevap yazarsanız

1 yıl önce
Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.