https://www.duolingo.com/profile/Sukru_Dasdemir

Ses sorunu

Kıymetli arkadaşlarım,

Kulaklığım canavar gibi çalışıyor hatta jet motoru gibi çalışıyor. Vide o izlerken, müzik dinlerken vs bir sorun yok (yani ne PC'de ne kulaklıkta hiç sorun yok).

Ancak iki gündür duo'da gelen sesleri duyamıyorum. Daha doğrusu ses gelmiyor. Ayarlarını yaptım, her şeyi ama her şeyi denedim, olmuyor. "duolingo amcada sorun var" demek istemiyorum, çünkü onu sorunlu görmek beni üzüyor. Hem mobilden girince de ses sorunu yaşamıyorum zaten.

Ne yapmam gerektiği konusunda bir fikir verir misiniz? Şunu halledersem gerçekten çok güzel olacak.

Gaziantep'ten sevgiler,

February 3, 2015

12 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/mehmetcakmaz

Aynı sorunun biraz daha farklı bir versiyonu şuan bende mevcut. Laptop üzerinden chrome ile ayarlarımdaki tüm sesler açık olmasına rağmen sesli derslerden ses geliyor ama menü geçişinde ki çıkan animasyonlar veya ders bitiminde çıkan sesler gelmiyor. Kulaklık yada hoparlör fark etmiyor ama ofisde ki bilgisayarda tüm sesler gayet normal çalışıyor. bu sorunu nasıl düzeltebiliriz ?


https://www.duolingo.com/profile/harunistenci

Windows görev çubuğunda bulunan hoparlör simgesine sağ tıklayıp "Kayıttan yürütme aygıtları"'na tıklayıp "Hoparlör"ü seçip sağ tıklayıp "Hoparlörleri yapılandır" seçeneğinden "Stereo" seçeneğinin seçili olduğuna dikkat edin, ben de "5.1 Surround" seçili olduğundan ses sorunu yaşıyordum ve artık düzeldi. OS: Windows 10


https://www.duolingo.com/profile/emredeniz07

Dün Duolingo nun güncelleme yapması ile bende düzeldi artık ses var.


https://www.duolingo.com/profile/Sukru_Dasdemir

Valla kaç gündür çalışıyorum, iki gündür ses yok Emre.


https://www.duolingo.com/profile/ululemr

Merhaba, bazı ders, alıştırma ve sınavlarda neden mikrofonda konuşulan kelimeler (yani benim konuşmalarım) algılanmıyor? Bu sorun sadece bende mi var yoksa benimle aynı sorunu yaşayan da var mı?


https://www.duolingo.com/profile/DavidTennant5

beyler bendede ses sorunu var acaba onun nedeni uygulamadan değilde browser üzerinden girildiği için olabilirmi.Çünkü ben ıpad den uygulamasıyla giriyorken bi sorun yoktu.hemen bi cevap yazarsanız


https://www.duolingo.com/profile/lukasarzum

üzgünüm bilmiyorum ama ben bilgisayardan yapıyorum ve mis gibi ses geliyor???


https://www.duolingo.com/profile/usufuanik

Sorunu sadece bilgisayar üzerinden yaşayıp mobil üzerinden yaşamıyorsan, bu durum doğrudan bilgisayarın veya tarayıcın ile ilgilidir. Ancak bilgisayarda sorun olmadığını belirttiğine göre farklı bir tarayıcıdan kontrol etmeni öneririm. Tarayıcı olarak Chrome diğerlerine oranla daha iyidir.

Ek olarak tekrardan aşağıda ki ayarları gözden geçirmende fayda var.

Buradan giriş yaparak, "Hoparlör, Otomatik ses çalma, Ses efektleri" bölümlerinin 'Açık' halde olduğuna emin olmalısın.


https://www.duolingo.com/profile/Sukru_Dasdemir

Dear MyJoseph,

Tarayıcı olarak zaten Chrome kullanıyorum çoğu zaman. Ama sorun yine var(dı) Verdiğin bağlantıdan tekrar kontrol edince bir eksiklik olduğunu gördüm :) Büyük bir yardımda bulundun gerçekten.

Thank you so much


https://www.duolingo.com/profile/usufuanik

You are welcome :)


https://www.duolingo.com/profile/Sukru_Dasdemir

5 Lingot verdim. Azımı çok say :)


https://www.duolingo.com/profile/funda_kara

merhaba, bende de ses sorunu var. Duyduğunu çevir bölünde hiç ses yok. Telefonda kullanıyorum programı. Yardımcı olabilir misiniz? teşk...

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.