1. Fórum
 2. >
 3. Téma: English
 4. >
 5. "You have rights."

"You have rights."

Překlad:Ty máš práva.

February 11, 2015

20 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/MilanShiva

Šlo by to i přeložit " Ty máš pravdu" ? Díky za odpověď :)


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Nešlo. Tvoje věta je anglicky: "You are right."


https://www.duolingo.com/profile/JanBlahout1

Podle toho jak se to myslí. Jestli on studuje práva, nebo jestli je v právu. Ale přeložit by to mělo jít.


https://www.duolingo.com/profile/Rada1985

Bohužel v mobilní aplikaci to opravdu uvádí překlad věty "You have rights" - "Jsi v právu."


https://www.duolingo.com/profile/Petr.Pesak

Co " Máš práva." ? Proč nebylo uznáno?


https://www.duolingo.com/profile/nueby

Incubator screenhot

Jak by mělo být vidět shora, my větu "Jsi v právu." jako přijatelnou odpověď uvedenu nemáme. Dál nás upozoňovat na její přijetí nebo zobrazení má smysl jedině tehdy, když přiložíte uživatelský screenshot s informacemi o zařízení, jeho systému a použitým software.


https://www.duolingo.com/profile/Jenda-48

A co překlad "Ty máš oprávnění" Nemusíte přemýšlet jestli je to jednotné či množné číslo. Nebo jen "Máš oprávnění ". A určitě je česky dobře srozumitelný.


https://www.duolingo.com/profile/Ondra31

A proč mi to neuznává ,,máš pravdu"?


https://www.duolingo.com/profile/ZbynekVrazel

ty máš práva... dost divně... nehledě na to (a to ne jen u tohoto překladu), že v android aplikaci a na webu máte různé překlad ady


https://www.duolingo.com/profile/LiS0407

Jak často bude normální smrtelník potřebovat tuhle větu? Nebylo by lepší se učit něco použitelného?


https://www.duolingo.com/profile/LiS0407

"Máš práva" je taky česky správně. Čeština nemusí uvádět zájmeno, ne?


https://www.duolingo.com/profile/ZdekaSchoo

Právo je jednotné číslo, rights množné, takže to nejde uznat.


[deaktivovaný uživatel]

  V poště mám zprávu

  Veronika234945 přidal(a) komentář k tématu "You have rights." Jezisi, tak nebuďte nepříjemný, to nedělejte když vás to nebaví.... Kliknu na ní a otevře se diskuse a zpráva nikde. Je nějaké pravidlo o odstraňování zpráv? Přepnu řazení od nejnovějších, nepomáhá. Chápu odstranění zprávy jejím autorem. Takže dotaz zní: viděl někdo celý obsah zprávy? Jde mi o princip fungování Duolinga s diskuzními příspěvky.


  https://www.duolingo.com/profile/ZdekaSchoo

  https://www.duolingo.com/guidelines komentář - Jezisi, tak nebuďte nepříjemný, to nedělejte když vás to nebaví....mi nepřipadá vhodný a užitečný, nevysvětluje, kde je problém, nepomáhá, na Duolingo je zakázaný spam, sdílení soukromých informací jako tel. číslo, adresa, jméno, e-mail, věk, šikana, napadání a urážení jiných uživatelů kvůli barvě pleti, náboženskému vyznání, sexuální orientaci, sdílení věcí chráněných autorským zákonem, porno stránky, vulgární, obscénní, nenávistné, výhružné komentáře...


  [deaktivovaný uživatel]

   Ano, nic proti výkladu pravidel, znám je, jen mne zarazilo že zmizel tak rychle a domníval jsem se, že se dozvím něco vůči jaké.u vysvětlením či překladu její názor byl, byť nevhodně formulován To proto, že tam mám i své příspěvky. Proto bych klidně přivítal poznámku, vyřazeno. Toť vše


   https://www.duolingo.com/profile/ZdekaSchoo

   Veronika takto okomentovala příspěvek od Pavla Jen pro info, stále to píše jako překlad totéž, vše mám na 100% akt., nemusíte odpovídat, jen ať jste v obraze .... děkuji, on tam píše, že má aplikaci aktualizovanou, ale pořád mu to dává jako správný překlad pro větu You have rights-Jsi v právu, napsal to před dvěma roky a ona tam teď napíše tohle? kdyby napsala, že je lepší dělat duolingo na mobilu přes prohlížeč jako chrome, protože aplikace má spoustu chyb nebo že to má nahlásit přes vlaječku, hlásit je možné jak chybějící překlady-moje odpověď měla být uznaná, tak chybné oficiální překlady-moje odpověď neměla být uznaná bylo by to ok.


   [deaktivovaný uživatel]

    Díky. Já teď jedu současně tři účty, tento má výhodu, že mi nenutí nějaký modrý krystaly a mohu dělat libovolné zvyšování úrovně kteréhokoli tématu. To proto, že jsem v testu tohoto účtu udělal celý strom do 1 a už si dělám co chci. Takže těch sledovaných diskuzí je docela dost. Takže i mých příspěvků a docela se snažím všechny reakce číst.

    Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.