1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. İstediğiniz Dersten Başlayabi…

https://www.duolingo.com/profile/director27

İstediğiniz Dersten Başlayabilirsiniz

Konularda birden fazla ders olduğunda kullanıcı istediği dersten başlayabilmeli. Çünkü bilinen, basit şeylerin tekrar üstünden geçmek sıkıcı, yorucu ve vakit kaybına neden oluyor. Örneğin 9 derslik bir konunun birkaç dersini işleyip sonra direk sınavla geçmek hem keyif verir hem de vakitten kazandırır.

February 13, 2015

6 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/drstrangelove.

Dersi biliyorsanız tek sınavla geçebilirsiniz zaten


https://www.duolingo.com/profile/Selcen_Ozturk

istediğinde sınavla geçebilirsin. istediğin dersten başlayamazsın çünkü duolingo her derste daha önceki derslerde öğretilen kelimeleri de kullanan cümleler çıkarır karşına.


https://www.duolingo.com/profile/carmenta

Bahsettiğiniz uygulama hali hazırda mevcut? Yani istediğiniz şekilde, sınavla verebiliyorsunuz konuyu


https://www.duolingo.com/profile/director27

Burada bahsettiğim şey için bir örnek vermeliyim. 9 dersi olan bir konu var. Burada tekrar etmek istediğiniz veya bilmediğinizi düşündüğünüz 2 ders var.Ve bu derslerde 6. ve 8. dersler. Bu dersleri işleyip sonra sınavla geçmekten bahsediyorum. Şu an ki haliyle mutlaka birden başlamanız ve sırayla devam etmeniz gerekiyor. İyi olmadığımı düşündüğüm konularla daha fazla vakit geçirmek istiyorum.


https://www.duolingo.com/profile/Selcen_Ozturk

1-8 arasını bitirdikten sonra zaten 6 ve 8i tek tek istediğiniz kadar tekrar edebilirsiniz. daha önce açıkladığım ve eski oy verdiğiniz yazıda da yazdığım gibi 1-5i yapmadan 6'yı yapmanız Duolingonun sistemi yüzünden mümkün değil çünkü 6. dersteki cümlelerde 1-5te öğretilen kelimeler de kullanılır, ve sistem size daha önce öğrenmediğiniz kelimeleri gösteremez


https://www.duolingo.com/profile/director27

İlginiz için teşekkürler öncelikle. Bildiğimi düşündüğüm bir konu içindeki dersin içeriğini görüp buna bir baksam faydalı olacak dediğim durumlar oluyor. Zayıf olduğumu düşündüğüm ders 8. ders olunca 1 ile 8 arası dersleri yapmak zorunda olmak bahsettiğim problem. 8.dersten önceki öğretilenleri bildiğimi düşünüyorum ki 8. dersi işlemek istiyorum. Eğer böyle bir uygulama olursa önceki derslerdeki örnek cümleleri bilememek kullanıcının problemi olur. Zaten o örnek cümleleri yanlış yapıyorsa kullanıcı tekrar 1. derse döner. Önerim de şöyle: Kullanıcının İngilizce seviyesine göre bu hak verilebilir. Örneğin 5. seviyeden sonra istediği dersten başlayabilsin. Ayrıca o eksi oyu ben vermedim. ;)

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.