1. Fórum
  2. >
  3. Téma: English
  4. >
  5. "Můj otec má restauraci."

"Můj otec má restauraci."

Překlad:My dad has a restaurant.

February 15, 2015

4 komentáře


https://www.duolingo.com/profile/Adjagr

moc tomu netozumím. V jedné předešlé větě bylo vysvětleno, že po have zpravidla the nemůže být, že to běžně nedává smysl a tudiž odpověď se neuzná. Tady zase když nedám the, tak to vyhodí chybu. Poradí mi někdo jak to tedy opravdu je správně?

může být tedy například:

I have the TV I have a TV

Obě jsou správně?


https://www.duolingo.com/profile/nueby

Bylo vysvětleno kým a pro kterou větu?

Já s HAVE THE nemám nejmenší potíže. Nevím proč je má někdo jiný. Třeba mluvčí i posluchač/i už vědí, o jakou restauraci či televizi jde. Pak je THE zcela na místě. Lze se přesvědčit na ngrams, má-li kdo pochybnosti.

Za nesoustavnost pochopitelně máte naši omluvu. Nejsme jeden člověk, občas spolu nesouhlasíme a dlouhou dobu trvá věty sjednotit, i když se dohodneme.

Takže mějte strpení a takovéto problémy dál hlašte i v diskuzi.


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Ja bohuzel netusim, o kterou predeslou vetu slo, takze se k tomu nemohu moc vyjadrit.

I have a TV. Ja mam televizi. Nekomu hlasite, ze mate, vlastnite, televizi.

I have the TV. Tady se dost casto v cestine da nahradit the, ktere se vicemene nepreklada, sluvkem 'tu'. Ja mam tu televizi. 'Tu' jak jsi se ptal. Uz o ni byla rec.

Treba muzete rict: I have a tv and the tv is in my house. Mam tv a ta tv je v mem dome.

Kde urcity clen casto nedava smysl jsou otazky. Does your dad have a tv? Ma tvuj tata tv? Tam i v cestine byste velmi pravdepodobne rekl "ma tvuj tata TU televizi?" pokud by to byla nejaka urcita.

ve vete oznamovaci bez predesleho kontextu je tezko odhadnout, co tam vlastne dat a tak uznavame (nebo bychom meli uznavat) oboji.


https://www.duolingo.com/profile/Adjagr

tak jsem dnes tu větu I have a TV měl v opakování, takže jsem ji dal do reportu (the mi to nevzalo) Jinak děkuji za vysvětlení. Udělali jste mi v tom konečně jasno

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.