"Yes, he is familiar."

Překlad:Ano, on je povědomý.

February 20, 2015

8 komentářů
Tato diskuse je zamčená.


https://www.duolingo.com/profile/pabouk

Už jsem to nahlásil přes "Ohlásit problém", ale chtěl bych znát názor ostatních.

Podle mne nejde v češtině použít "být povědomý" bez předmětu, ale tady je jako správné řešení "Ano, je povědomý." Aby to nebylo špatně česky, měl by tam být předmět ("být někomu povědomý") jako například: "Ano, je mi povědomý."


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Tady je trosku problem v tom, ze nedokazeme urcit, komu ze to je povedomy. Mne, tobe, jemu, vam, narodu, rodine, kolektivu???


https://www.duolingo.com/profile/pabouk

Tomu rozumím, ale neměly by se věty, které bez kontextu nejdou správně přeložit, vyřadit nebo modifikovat? Mám obavy, že takto systém učí používat jazyk špatně. Už jsem tady viděl spoustu českých vět, které jsou hrozně nepřirozené (z důvodu přesného překladu). Anglické věty mi připadají docela v pořádku (i když jsou občas dost surrealistické :), ale ty nedokážu tak dobře posoudit :)

Připadá mi, že dlouhodobé opakování přesného překladu pouze osamocených vět a frází může vytvářet špatné návyky v obou jazycích a zvláště potom pro skutečné překlady mezi těmito jazyky.


https://www.duolingo.com/profile/IvanaKoude

Jako studentka bych chtěla říct že rodný jazyk tady není tak důležitý. Při učení nejvíc pomůže ten hrozný doslovný překlad. To že my si tady v kurzu zvykneme používat zájmena a pod. abychom se naučili používat člen to je nutný ústupek. Měli byste vidět jak zápasí Indové se členy (které nemají) a jak hrozně vypadá věta A man and an apple - ek ádmí aor ek séb - jeden muž a jedno jablko, a ještě hůř Jeden muž má jedno jablko. Mozek se učí a přepínat mezi jazyky k tomu patří. Když se učím první lekci hindí/angrézí tak se pletu v angličtině jako úplný začátečník a angličtina s češtinou mi dělá problémy až tak o deset témat dál. Prvních několik lekcí angličtina/němčina jsem skoro probrečela jak se mi to pletlo a pak jsem si zvykla. Mozek to akceptuje jako program v počítači. Opravuje své chyby v pochopení a zdokonaluje rozlišování. To že někdo začne používat jednodušší vyjádření neznamená že to neumí říci naprosto správně, spíš šetří čas. Já jsem v češtině vždy dělala hrubé chyby a ani seznamy kritických slov mi nepomohly. Až teď díky cvičení mozku začínám chápat jak na to a věřte, češtinu si budu muset upevňovat v samostatném kurzu. Tady nehrozí že by si člověk pokazil či opravil rodný jazyk. Jen když vám někdo zdůvodní proč to tak je a vy můžete vidět nějakou spojitost. Ovšem pozornost máte na angličtině, takže ta informace má stejně malou šanci.


https://www.duolingo.com/profile/IvanaKoude

Dlouhodobé opakování tady také nehrozí. Program postupuje kupředu a každý opustí lekci když v ní není nic co by nevěděl. Souhrnné opakování vám předkládá vaše nejslabší místa a zvyšuje obtížnost, takže nehrozí že byste si něco nadriloval. Je to o hodně lepší než klasická učebnice a klasické drilování. Tam se to stává.


https://www.duolingo.com/profile/rteppik

Proč mi to neuzná "ano, je známý", když to nabízí jako správnou variantu "ano, on je známý"?


https://www.duolingo.com/profile/emiruska

Ano, je obeznámený .. je špatně?

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.