"She drinks a beer."

Tłumaczenie:Ona pije piwo.

3 lata temu

4 komentarze


https://www.duolingo.com/buskes76
  • 21
  • 1033

Zwróćcie uwagę że zalicza "They are drinking beer" oraz "They drink beer" a w propozycji tłum. przed "beer" stoi "a" pomimo że piwo jest niepoliczalne ... ! gdyż czasem nawet bez określenia porcji (np butelki ~ kufla piwa) przyjmuje się że chodzi właśnie o domyślną porcję (np po prostu "jedno piwo"!) pomimo że nie powiedziano konkretnie np "a bottle of beer" (często też można spotkać "... a coffee" w domyśle ... a cup of coffee") ... tyle że w tym przypadku to wg mnie (ale mogę się mylić) być może trochę niefartowne użycie skoro l. mnoga "They drinks" - "Oni ~ One piją ~ pijają" i "a beer" -"(jakieś jedno piwo)"... lub może ma jakieś specyficzne znaczenie ...
Pewnie sensowniej byłoby np gdybym w pubie poprosił "Could I have a beer?" to wg mnie barman (gdyby nie chciał wchodzić w szczegóły) pewnie by mi podał najpopularniejsze piwo w tym pubie w najpopularniejszej formie (w kuflu lub w butelce w zależności od tego jak klienci najczęściej pijają tam piwo) - czy mógłbym prosić któregoś native speaker'a o opisanie tej kwestii ?
Oczywiście można użyć "the beer" jeśli chodzi o określone dla rozmówców piwo np we wcześniejszej rozmowie

"Oni piją piwo" -
1) "They drink beer" w czasie Present Simple czyli w znaczeniu pijają tj. powtarzalnym ~ zwyczajowym np "Pijają ~ Piją piwo {co weekend /codzienne /często /rzadko (acz mają to w zwyczaju ~ upodobaniu)}"
2) "They are drinking beer" tzn że w tym momencie "Piją piwo" ! ale może też czasem znaczyć że ostatnimi czasy "Piją piwo" !

3 miesiące temu

https://www.duolingo.com/buskes76
  • 21
  • 1033

Sorki bo skopiowałem swój komentarz bez przeedytowania z ćwiczenia gdzie bylo "They drink beer" a tu jest "She drinks beer" ale poza tym szczegółem komentarz i tak na miejscu

3 miesiące temu

https://www.duolingo.com/Komar5

Można czytać

1 rok temu

https://www.duolingo.com/Komar5

Halo

1 rok temu
Naucz się angielskiego w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.