1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. Duolingo Ağacı biterse seviye…

https://www.duolingo.com/profile/ExAras

Duolingo Ağacı biterse seviyemiz ne olur ve seviyemizin anlamı nedir?

Merhaba... Birçoğumuz Duolingo ile İngilizceyi daha çok sevdik. Ya da sevmeye başladık... Peki Duolingo Ağacını bitirirsek dil seviyemiz ne kadar gelişir? Kuşkusuz Duolingo ile İngilizce de dil seviyesinde bir ilerleme kat ediliyor ancak kelime bilgisi ve yorum kısmında ki öğretici gramer bilgisinin yanına ek gramer ve ek kelime bilgisini de kendi gayretlerimizle ilave edip pekiştirmeliyiz. Daha önce seviye ile ilgili açılmış bir konuya Selcen Hanım, günlük alıştırmalara da dikkat çekerek seviyenin a2, b1 seviyelerine ulaşabileceğini söylemişti. Peki a2, b1 ne anlam ifade ediyor? Aşağıda ki paragrafta alıntı yaptığım bilgilerle bu konuda merakı olanlara cevap verelim:

1.Elementary (a2) : Başlangıç seviyesi olup temel dil bilgisi yapılarının öğrenilmesini içerir. Günlük konuşma kalıpları ile pratik ve gramer birlikte verilir. Öğrenciler basit konular üzerine yabancılarla konuşabilir, paragraflar yazabilir, kolay konu başlıklarını okuyup anlayabilirler. Öğrendikleri temel zamanlarla basit tümceler kurabilir, kendilerini kısaca ifade edebilecek düzeye ulaşırlar. Birey, kendisine yakın çevre ve konularla ilgili olan basit tümceler ve terimleri kullanarak iletişimi gerçekleştirebilir. Çok sık karşılaştığı durumlarla ilgili basit bilgi alışverişini gerçekleştirebilir.

2.Pre- Intermediate (b1): Orta seviyenin başı anlamına gelmektedir. Elementary seviyesinde görülen gramer kalıplarına ve sözcüklerine ek yeni gramer yapıları ve sözcükleri öğretilir. İngilizceyi belli bir seviye de konuşabilen öğrenciler içindir. Öğrenciler günlük yaşamlarında yabancılarla kolaylıkla iletişim kurabilir, öğrendikleri yeni kavramlarla, çok karmaşık olmayan konularda okuduklarını anlayabilir yazılı olarak ifade edebilirler. Basit ama birbirleri ile bağlantılı cümleler kurabilir. Yolculuklarda ortaya çıkabilecek sorunların üstesinden gelebilir. Yaşadığı olaylar hakkında bilgiler verebilir.

A2, B1 İngilizce dil seviyelerinin ilk iki basamağını oluşturuyor. Toplamda beş basamak olan bu seviye tablosu ve özelliklerini merak edenler için alıntı yapılan site linki: http://www.ilm.com.tr/ingilizce-egitim-seviyeleri-14-84

February 22, 2015

12 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/ruveyddaa

peki duolingoda bunu a2 ya da b1 olarak belirtmiyor bunu nasıl çözebiliriz ben hangi seviyede olduğumu nasıl anlayabilirim bu sitede


https://www.duolingo.com/profile/rhmnyzgn

Elementary seviyesinin tamamı olmak üzere verdiğiniz bağlantıdaki diğer seviyelerin hepsinden bir şeyler var. (Bağlantılı cümleler kurma. Okuma, yazma, konuşma ve dinleme ağırlıklı İngilizce'nin tüm zaman ve cümle yapıları gibi.)

Tabi biraz da size bağlı. Duolingo'yu mikrofonsuz kullanırsanız konuşma yeteneğiniz gelişmez mesela.


https://www.duolingo.com/profile/ExAras

Evet, ek çaba oldukça önemli. :)


https://www.duolingo.com/profile/emredeniz07

teşekkür ederim bilgilendim...


https://www.duolingo.com/profile/rsd.r

Çok Teşekkürler, Allah razı olsun...


https://www.duolingo.com/profile/Bugra-ra.ra

Bilgi için teşekkür ederim


https://www.duolingo.com/profile/kemalberkisler

A2, B1 olsa bile seviyeniz size yeteceğini sanmıyorum. Sonuçta insan içine çıkıp pratik yapmaya da ihtiyacınız var. Yazılı olarak kullanmak da bir yere kadar sonuçta :)


https://www.duolingo.com/profile/KaanSaban

Doulingo Gayet güzel bir site

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.