"She is the woman."

Překlad:Ona je ta žena.

March 6, 2015

10 komentářů
Tato diskuse je zamčená.


https://www.duolingo.com/profile/mcepelka

Nešlo by použít i "Ona je žena."?


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Ano. Slo.

Doplneno


https://www.duolingo.com/profile/PyTyus

A vysvětlení?


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Trosku problematicke. Big picture problem. V tehle vete byste asi uhadal 'a' a 'the', protoze je takhle kratka. Ale v kurze je milion vet, kde je oboji preklad mozny. The house is in the middle of the city. - Ten dum je v tom centru toho mesta. :S V tuto chvili nemame kapacity na to, abychom to u kazde vety uhadali na jedno nebo druhe a nejcasteji oboji. Ani kapacity na to, vysvetlit nuance, kdyz to jinde musime dovolit oboji. Mohu vam zarucit, ze nekdo dorazi s kontextem, ve kterem bude preklad 'Ona je zena' uplne prijatelny.


https://www.duolingo.com/profile/PyTyus

Souhlasím, že v mnoha případech to skutečně splývá a obojí dává smysl a bez kontextu je obtížné určit, který člen by měl být použit.


[deaktivovaný uživatel]

  Opakujem si kurz Angličtina - Čeština, narazil som na túto vetu minimálne 2 roky po tom, čo mala byť opravená, preložil som ju rovnako, odpoveď bola zamietnutá. Prajem krásný 1. leden 2018.


  https://www.duolingo.com/profile/ValaCZE

  A jaký překlad to byl?


  https://www.duolingo.com/profile/milavosyka

  Napsal jsem "ona je žena " a mám to špatně


  https://www.duolingo.com/profile/sarka-mullerova

  Místo "je" jsem omylem udělala překlep na "ji" a hled to bylo špatně.


  https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

  Odpovědi vyhodnocuje počítač a ne vševědoucí skřítek. U krátkých slov halt počítač nemá jak překlep rozeznat. A obzvlášt ne, když překlepem vznikne jiné existující slovo. Štve-li vás to, tak si vzpomeňte, kolikrát se vám už stalo, že to uznalo špatně napsané anglické slovo, např "tomorow", které počítač uzná jako překlep, přestože správně to je "tomorrow" a vy jste na to akorát zapomněl/a.

  Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.