1. Fórum
  2. >
  3. Téma: English
  4. >
  5. "Red against blue"

"Red against blue"

Překlad:Červená proti modré

March 15, 2015

11 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/shimmir

kontra přece také znamená proti, stejně jako třeba versus,.


https://www.duolingo.com/profile/Emm399584

Ja som poslednemu slovicku skoro nerozumela! Som pocula take jak gliu


https://www.duolingo.com/profile/BarborkaChl1

Petr ano někdy považují red jako rudá a jindy když tam ne red a napíšu rudá tak mi to neuzná. A nešlo by i Red versus blue??? Děkuji


https://www.duolingo.com/profile/shimmir

Všechno je otázkou programu, který to vyhodnocuje a ta výslovnost je taky vytvořena uměle programem, který vychází z nějakého algoritmu odpovídajícího daným hláskám a jejich nejčastější vazebné podobě a samozřejmě reprodukční možnosti každého PC či mobilu se liší, stejně jako schopnost ucha rozeznávat, což je dáno i zkušenností, mozek si prostě vybírá to, co by tam slyšet měl a tudíž chtěl...Nu, a když jsme se ve škole učili anglickou výslovnost a strojový hlas nám předkládá spíše americkou podobu, slyšíme různé věci, pokud tedy nemáme zkušennost i s otevřenější a teoreticky nám i bližší americkou angličtinou. :-)


https://www.duolingo.com/profile/honza128907

Neni proti spis versus


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Versus se pouziva vetsinou u pravnich sporu. Kdyz A zaluje B, jde o spor A vs. B. Nekdy se uziva ve sportu, ale vetsinou pouze v psane verzi. Cavaliers vs. Celtics.

V mluvene reci, krome tedy soudnich sporu, ne. Who do we play against? (Proti komu hrajeme?) V zadnem pripade ne "Who do we play versus?"

Stejne tak ve valce. Allies against Nazis. Taky se tam neda vrazit versus.


https://www.duolingo.com/profile/Jenda-48

"Červení proti modrým" (a bere to!) je i typický vojenský pojem pro nácvik vojenských akcí a rozlišení proti sobě stojících bojových skupin. Holt vojna byla vojna. Hnali jsme nepřítele do Vltavy. Jako červení. Nepřítel byl vždy "modrej". Ale vždycky jsme nevyhráli. No, "V́álka dvou růží" nás přeběhla, když už se objevují ty archaismy. Ale dobrý Doulingo nás poučí, díky za něj.


https://www.duolingo.com/profile/Kobliha03

vím že je to blbost ,ale red je i krysa ne


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Krysa je "rat" http://slovnik.seznam.cz/cz-en/word/?q=krysa&id=J84E_SSsbsc=

A máš-li na mysli cvičení Napiš co slyšíš, tak tvrdím, že se ta dvě slova dají rozeznat. Zkus si to zadat bud na seznamu a nebo třeba na forvo.com

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.