1. Fórum
  2. >
  3. Téma: English
  4. >
  5. "Ty jsi bilingvní."

"Ty jsi bilingvní."

Překlad:You are bilingual.

March 17, 2015

7 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/DvorakMilan

co je "bilingual"? Uvedený český překlad "bilingvní" se nedá prakticky ani vyslovit. Může mi to někdo přeložit do srozumitelné češtiny a nebo jsem tu jediný "nelingvista"? S trochou úsilí bych to pochopil jako "ty jsi dvojjazyčný" což ale zní jako nesmysl, leda že by to byla mezi jakzykovědci nějaká nadávka jako: "ty ještěrko" nebo "ty hade" :-D


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Bilingvni je vetsinou nekdo, kdo bud se narodi do rodiny pristehovalcu v zemi hovorici jinym jazykem, nebo ma rodice, kteri jsou z jinych zemi a hovori dvema (a nekdy tretim vzajemne dorozumivacim - pak je dite trilingual) jazykem.


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

To je zcela regulérní slovo/výraz. U nás je přistěhovalců v porovnání s německem či amerikou málo a tak toto slovo moc neznáme a nepotřebujeme. Ovšem když si já ted při studiu v Německu přivydělávám na kase (mimochodem 9€ na hodinu, 4x víc než u nás), tak mi tam na nákupy chodí rodiny z nejrůznějších koutů světa a jejich děti jsou (a nebo brzy budou) bilingvní - mají tedy de facto dva mateřské jazyky: jazyk svých rodičů a němčinu.

Mimochodem DuoLingo bylo založené na myšlence "bilingvismu," proto tu toto slovo samozřejmě nemůže chybět.


https://www.duolingo.com/profile/anicf_

Je to clovek ktery ma kazdeho rodice z jine zeme a ovlada oba tyto jazyky


https://www.duolingo.com/profile/jenda48

Již více mých příspěvků, předpokládám oprávněně, bylo smazáno. Přesto přidávám, že "Bilingual"není do češtiny jednoslovně přeložitelné jinak než novým slovem "bilingvní" Pokud chcete porozumět významu slova, čtěte zde https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Bilingvismus. Až bude česká společnost kosmopolitní, bude to zcela běžné.


https://www.duolingo.com/profile/SU4Pugvf

Český překlad se nepoužívá.?


https://www.duolingo.com/profile/JanKida

Proč duolingo neuznává naprosto běžný výraz dvojjazyčný?

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.