"Moje nůžky jsou žluté."

Překlad:My scissors are yellow.

March 19, 2015

7 komentářů
Tato diskuse je zamčená.


https://www.duolingo.com/profile/war111
  • 2628

Může být i "My scissors is yellow" ? Nebo u nůžek se používá vzdy "are"?


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Nůžky jsou pomnožné (či podle článku párové) a tudíž stejně jako v češtině vždy "scissors are." Vodítkem budiž to, že na konci mají "s", jakožto správné množné číslo. Stejně tak "trausers are."

Článek k pomnožnosti či nepomnožnosti z klasického zdroje je zde.


https://www.duolingo.com/profile/Jana116316

Odkaz na článek mi bohužel nejde otevřít


https://www.duolingo.com/profile/nueby

Dík, já to přidal. V praxi angličtina jednotné scissors dovoluje, přes teoretické tvrzení z klasického zdroje.

Pochybujícím navrhuju ngramovat třeba with a scissors nebo insert a scissors a prokliknout si to až do jednotlivých publikací.


https://www.duolingo.com/profile/mkmk84

tahle pomnožná podstatná jména (scissors, glasses, pants) se berou jako nepočítatelné ohledně členu? Takže samostatně pak může nastat: "pants" nebo "the pants", ve větě: "pants are dirty" nebo "the pants are dirty"? Zkoušel jsem to ale googlit a nezdálo se mi, že by bylo moc příkladu s určitým členem "the" - jen pokud to myšleno jako název něčeho, např. "the scissors" mi to vyhodilo jako název klubu či sexuální polohu :) Každopádně a" scissors", "a pants" by nemělo vůbec nastat, že? Když pak chci říct dvoje kalhoty, dvoje brýle, tak pomocí "pair of", kdy se zas člem vztahuje k tomu "pair"? Tedy: "a pair of scissors", "the pair of scissors", "two pair of scissors" (=dvoje nůžky)?


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Na tohle není ideální googlení, ale mnohem lepším nástrojem je google ngrams a heslo "scissors, a scissors, the scissors"

Tato slova by se měla chovat většinou jako množné číslo - neurčitý člen je vlastně vyjádřen nulovým členem, tedy ničím a určitý člen normálně existuje. A jak vysvětluje výše nueby - existuje dokonce i "a scissors" a to jenom 5x méně často než ty s členem určitým. Výskyt bez členu bych bral s rezervou, protože jsou do toho započítána i slova s oběmi členy a taky výskyty, kde je jiný determiner: "these scissors, my scissors" atd.

A počet se tvoří výrazem "two pairs of trousers, five pairs of scissors."


https://www.duolingo.com/profile/marek169080

Trochu me mate ze paper is white, zatimco trausers are... Oboji je nepocitatelne, oboji ma nulovy clen, ale jeden je s is druhy s are. Muzu nekoho zkusenejsiho pozadat o vysvetleni?

Dekuji

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.