https://www.duolingo.com/profile/ewa31

Lektor...

Jak się wam podoba "nowy lektor"?

March 24, 2015

18 komentarzy


https://www.duolingo.com/profile/roborobert

Genialne posuniecie autorów, kolejne zresztą. Nauka wymowy robota ma pomóc w nauce, ciekawe komu?

Ta wymowa nikomu się nie przyda, bo jest "naturalna" w mowie robotów, poprzedni lektor łączył wyrazy, co jest powszechne w angielskim, w połączonych wyrazach bywają słabe i mocne dźwięki (litery) i było to słychać, pewnie nie były to nagrania doskonałe, ale w porównaniu z tym robotem to były rewelacyjne.

Autorzy nie robią nic pożytecznego przy tym programie, cały czas majstrują i robią wszystko by zniechęcić do nauki. Teraz serwują robota lektora, nie tak dawno zmajstrowali demotywacyjny system punktacji majstrowali, majstrowali i wyszedł taki oto gniot a nie system, mnie mocno zdemotywował.

Sugestie by zdania typu "Koń je chleb" zostały usunięte i zastąpione nie tylko poprawnymi gramatycznie, ale i poprawnymi logicznie są zwyczajnie ignorowane, podobnie jak sugestie by zdania były z realnego angielskiego takie, które powtarzając tu 500 razy i zapamiętując je przydałyby się "może" w rozmowie. Oczywiście zdanie "Koń je chleb" może zostać użyte w rozmowie, ale wyobraźcie sobie jak unikalna i abstrakcyjna musi to być rozmowa.

Powodzenia.


https://www.duolingo.com/profile/OzzySP

Troche mniej wyraźnie mówi


https://www.duolingo.com/profile/koofaya

Eee tam, narzekacie... Na pewno nie mówi bardziej sztucznie niż stary automat. Raczej bliżej mu do człowieka i głos jakby przyjemniejszy dla ucha. Niewyraźnie? Też nie mogę się zgodzić. Wg. mnie, jak na razie, nowy głos lepszy niż stary. Może czasem ciężko zrozumieć, ale uwierzcie mi, mało kto mówi po angielsku jak w BBC. Tzw. British Accent to twór sztuczny.


https://www.duolingo.com/profile/MaryJohn2

Masz w tym troche racji. Lepiej słuchać glosu człowieka niż glosu automata. Jednak dla nas jest potrzebny lektor który wymawia wyraźnie bo potem ktos początkujący lub osoba ucząca sie podstaw języka angielskiego nauczy sie blednie wymawiać.


https://www.duolingo.com/profile/Wadasek

Ten lektor niestety mówi niewyraźnie. Poprzedni był w tym aspekcie lepszy. Może nie miał akcentu, aczkolwiek nie musiałem po 3-4 razy odtwarzać niektóre zdania na zwolnieniu, jak to ma miejsce obecnie.


https://www.duolingo.com/profile/AC15_

Ten nowy lektor to głos Salli z programu Ivona (http://www.ivona.com/), więc jest to jeden z najlepszych komputerowych lektorów. Osobiście uważam że jest dużo naturalniejszy i wyraźniejszy od poprzedniego.


https://www.duolingo.com/profile/Wadasek

Może najlepszy dla osoby zaawansowanej jak Ty, aczkolwiek dla początkującego poprzedni lektor był lepszy bo mówił WYRAŹNIE! Ta nowa lektorka przypomina mi słynną scenę z Misia i wymowę z kluskami w buzi: https://www.youtube.com/watch?v=FrFMBIOZm-g


https://www.duolingo.com/profile/MaryJohn2

Moim zdaniem jeśli ta strona ma uczyc obcych języków to nir tylko pisania i konstruowania zdan ,ale i takze wymowy. Przecież jak będziesz chcieć porozmawiać a Anglikiem to nie będziesz pisać na kartkach tylko rozmawiać. A jesli będziesz mówić nie wyraźnie to człowiek z ktorym rozmawiasz nie zrozumie cie. Tego właśnie moim zdaniem uczy ten lektor.


https://www.duolingo.com/profile/Szymek334

Duo jest ok ale to tylko dwa z elementów nauki języka a jest ich sześć : mówienie, pisanie, czytanie, słuchanie, słownictwo, gramatyka. Jest masę innych stron do nauki, które uzupełniają się wzajemnie wiadomo, że nic nie zastąpi żywej rozmowy ale żeby to robić to trzeba mieć zasób słów i trochę rozumieć gramatykę.


https://www.duolingo.com/profile/roborobert

Tak, to rzeczywiście głos Sali z programu Ivona jak podają twórcy z amerykańskim akcentem, ciekawe jaki akcent uznali jako typowo amerykański, może się nie znam, ale tak to nawet w CNN nie mówią.

Głos jest bardzo wyraźny tu nie ma wątpliwości, ale jak to tu w duolingo bywa bez majstrowania niestety się nie obeszło, tempo wypowiedzi "Sali" została nienaturalnie przyspieszona, przez co nie tylko osoby nieosłuchane i początkujące będą miały problem ze zrozumieniem.

Genialne, owacje dla autorów.


https://www.duolingo.com/profile/Wadasek

Właśnie miałem zakładać ten temat. Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia, ale mimo wszystko wolałem poprzedniego. To tak jak z partnerem: spędzasz z nim dzień w dzień, a tu nagle budzisz się koło nowej osoby i zaczyna Ci brakować tego starego ;)

P.S Chyba stary bardziej wyraźnie mówił? Czy mi się tylko wydaje?


https://www.duolingo.com/profile/Danuta519055

brakuje mi możliwości nagrania mojej wymowy i oceny jej


https://www.duolingo.com/profile/roborobert

Pamiętam że w EuroPlusie była możliwość nagrywania zdań i porównywania ich z nagraniami z programu.

Jeśli ktoś zna taki program to proszę o sugestie.


https://www.duolingo.com/profile/jack959

mój brat i ja narzekaliśmy na tamtego lektora jak brat robił pojęcia abstrakcyjne 2 to nic nie rozumiał ja jak mam teraz łatwe tematy to też trochę trudnych wyrazów nie słyszę i mylę je z innymi


https://www.duolingo.com/profile/ewa31

mam ten sam problem, mylę wyrazy wypowiedziane przez lektora i dopiero jak napiszę zdanie to z kontekstu wnioskuję jaki tam jest wyraz... ale czasem się tak zapędzę i jestem pewna, że dobrze słyszę i ENTER ...i co zła odpowiedz!Zastanawiam się dlaczego języka angielskiego uczą na Duolingo z akcentem a nawet słownictwem amerykańskim, Ja osobiście wolę wersję angielską !


https://www.duolingo.com/profile/jack959

chyba moderatorzy na duolingo myślą że ta strona uczy ROBOTY które wszystko rozumieją i nie narzekają i nie że uczy ludzi którzy zamierzają mieszkać w Anglii , wyjechać lub pozwiedzać, a dzięki lektorowi może nawet popsuć niektórym ludziom wakacje lub nawet życie !


https://www.duolingo.com/profile/Magda146920

w nowej wersji zniknął mi lektor . Jak odzyskac te funkcję????

Powiązane dyskusje

Naucz się języka w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.