1. Fórum
  2. >
  3. Téma: English
  4. >
  5. Posílení dovedností

https://www.duolingo.com/profile/Pimperelle

Posílení dovedností

Dobrý den,

je nějaké omezení pro to, kolik témat mohu během jednoho dne posílit? Stává se mi, že i když posiluji dovednosti, pokrok není zaznamenán a lišta se nedoplní, i když nedělám moc chyb, připočtou se pouze XP a přitom mi každý den poklesnou lišty zdatnosti u dalších témat, což je demotivující. Podotýkám, že již nemám žádné nové kapitoly ke studiu, všechny jsem již jednou prošla a lišta pokroku v pravé části obrazovky pod sovou s denním cílem je plná.

Děkuji za odpovědi.

March 25, 2015

3 komentáře


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Trošku mě přijde, že oba příspěvky byly trošku od tématu, takže to ještě v rychlosti shrnu já.

Obecně platí, že způsob, jakým se určuje "síla" dovednosti, je blackbox - nikdo neví jak přesně to funguje a dokonce to u různých lidí funguje různě.

Jak najíždění na překlad, tak chybné překlady urychlují následné oslabování dané dovednosti.

Je-li lekce větší - 6 a více těch jednotlivých lekcí - tak je možné, že po jednom posílení nedojde k přidání síly. To je běžné, stává se to všem.

Přestože ta lišta má 5 dílků, tak není možné mít 2 - vtipná to zajímavost.

Takže opakuj, to, co tě baví opakovat a v takovém množství, v jakém tě to baví a můžeš vyzkoušet Translations/Immersion: https://www.duolingo.com/translations/en/cs

A ještě dodám, že mezi dokončením německého stromu a dostáním všek skilů zároven na zlatou u mě uplynul celý rok. Takže žádný stres :-)


https://www.duolingo.com/profile/Jamie08MD

Ahoj. Limity asi nejsou. Já odpovím z vlastní zkušenosti. Když jsem dokončil strom, tak jsem měl u naprosté většiny témat "slabé znalosti" (do prvního checkpointu byla většina zlatá, ale potom - krom pár posledních témat - už nic). A během snad 3 dní jsem procvičováním všechny témata posílil na maximum. Nevím jak ti poradit, ale osobně bych se snažil při procvičování používat všechny možné časy, střídat jednotlivé slova, abys komplexně posilovala i slovní zásobu. Je pravda, že já jsem v procvičování prakticky nedělal chyby, což asi taky hodně pomohlo. Teďka jsem tu pár dní byl naprosto minimálně a opět mám 20-30 témat slabších, tak můžu vyzkoušet je posílit a napsat ti jak jsem dopadl. :)

Taky je možné, jelikož se jazyk učíš, že ze začátku tě bude systém motivovat k procvičování častěji, protože předpokládá, že ses začala učit od nuly, všechno pro tebe bylo nové a tudíž je procvičování žádoucí. A čím budeš dělat míň chyb, tak by se interval procvičování mohl prodlužovat.


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Ja si taky nejsem zcela jista, jak presne ten novy system funguje. Jenom vim, ze kdyz budu porad dokolecka opakovat jednu lekci, tak budu dostavat mene a mene bodu. Jako aby mne to motivovalo si zacit novou lekci nebo procvicovat jina slabsi mista, ktera jiz nebyla dele procvicovana. Ovsem jak je to u lidi s dokoncenym kurzem... netusim. Ale zkuste si udelat nejakou lekci, ktera neni zlata a kde jste dlouho nebyla a vsimejte si, kolik bodu kde ziskavate. Mam pocit, ale ruku do ohne bych za to nedala, ze mnozstvi chyb, ktere udelame v tom az takovou roli nehraje.

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.