"Mám jeho mobil."

Překlad:I have his cellphone.

March 29, 2015

10 komentářů
Tato diskuse je zamčená.


https://www.duolingo.com/profile/TerezaRaska88

Proc se mi neuznalo I've got his phone?


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Tenhle dotaz vidím taky bude u desítek různých vět...

Nejdříve bych řekl, že fráze "has got" je postupně přidávána mezi uznávané odpovědi, takže nezapomenout použít tlačítko "Ohlásit problém."

A teď teda vysvětlení, proč už tam dávno není.

Have got se používá především v hovoru v Británii, v psané formě je spíše vzácná i tam. Tvůrci tohoto kurzu, kteří žijí v Americe, ani nevěděli, že tato fráze existuje, dokud jim to uživatelé nezačali hlásit jako chybějící překlad.

Navíc se k této frázi hodí rčení: "Je to sice dál, ale zato horší cestou." Ono "have got" je vlastně předpřítomný čas a tudíž je to celkově zbytečně složitější - vyjádřit vlastnictví jenom s "have" je bezesporu rychlejší a jednodušší.

Chceš-li si to ověřit, tak to zkus zadat do ngrams. Pro Britskou angličtinu mi vyšlo, že "he has got a" je více než 50x méně časté než "he has a," takže asi tak.


[deaktivovaný uživatel]

  Kdyz ale zadas pro Britskou anglictinu 2009 "has he got a,has he a" od roku 2003 do 2008, smoothing = 0, potom je to najednou v roce 2008 uzasnych 1 : 1 :D


  https://www.duolingo.com/profile/nueby

  Asi jste se rozhodl pro got, a mluvte si dle gusta, ale zastaralé "has he got a" nemá smysl porovnávat s předpotopním "has he a". Chce to "does he have a".


  [deaktivovaný uživatel]

   Dobra :D tady je spousta "have got" primo od Britu, tak jak se nezastarale a docela bezne pouziva http://learnenglishteens.britishcouncil.org/grammar-vocabulary/grammar-videos/have-got


   https://www.duolingo.com/profile/MOHES

   Proc mi to nevzalo mobile?


   https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

   Nevím, jestli se v Inkubátoru rozhodli "mobile" už vůbec neuznávat, aby lidi naučili, že v angličtině (a zvlášt v americe) se "mobil" opravdu překládá v první řadě jako "cellphone"


   https://www.duolingo.com/profile/jgstcd

   Ne, "mobile" bereme, ale z nejakeho duvodu tam bylo jenom ve forme "mobile phone". Ted jsem pridal verzi bez "phone".


   https://www.duolingo.com/profile/sarka494415

   Proč mi to nevzalo i se členem před mobil?


   https://www.duolingo.com/profile/tatka_
   Mod
   Plus
   • 2558

   Neuznalo, protože uz je pred slovem "cellphone" determinator "his" a pak už se člen vynechává. To "his" nahrazuje ten člen.

   Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.