"Dojíme."

Překlad:We will finish eating.

March 31, 2015

10 komentářů
Tato diskuse je zamčená.


https://www.duolingo.com/profile/karelner

možná bych tu českou větu napsal jinak, jsem si chvíli myslel, že to má co dělat s krávami a dojením :-D


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Tady se obávám nezbývá nic jiného, než mezi přijímané odpovědi přidat "We are milking." S levlem 13 jsi už zcela určitě četl připnutý příspěvek a tam stojí něco ve smyslu, že pokud se ti některé české znění věty nelíbí, tak máš navrhnout lepší překlad. Mě teda lepší překlad k "Dojíme" nenapadá, tebe ano? Každopádně existence druhého smyslu s "milking" je zcela neškodná.


https://www.duolingo.com/profile/atlas.cz

Také mne to při prvním přečtení napadlo,ale pak jsem si uvědomil, že 'dojíme' jako 'we are milking' je přítomný čas průběhový, zatímco tato kapitola se věnuje času budoucímu.


https://www.duolingo.com/profile/nueby

Přiznejte se, že jste to milking ani nezkusil. (Chicken!) Bylo tam už před týdnem hned ve třech anglických časech. Neboli vám opravdu šlo o změnu hlavního českého překladu, a pro tu potřebujeme lepší důvod než existenci zábavného vedlejšího významu zpět v AJ.


https://www.duolingo.com/profile/xvinkl00

Proč nemůže být we had milked :-) ??? Asi by bylo lepší..Dojíme jídlo, nebo přijato to, že to někdo pochopí, jako dojení..Každopádně jsem se naučil nové sloveso milk :-)


https://www.duolingo.com/profile/nueby

"We had milked" je ale předminulý čas, tedy českému přítomnému "Dojíme" (jako krávy) vůbec neodpovídá. Správné časy slovesa "milk" bereme.


https://www.duolingo.com/profile/xvinkl00

To jo. Vlastně pokud člověk ví, že dělá lekci na předminulý čas...pochopit slovo "dojíme" ve smyslu (dojit nějaké zvíře) nedává smysl. Takže by mohl použít jiný čas.


https://www.duolingo.com/profile/nueby

Když procvičujete globálně, věty chodí z náhodných okruhů. A i když jen jedete strom lekci po lekci, neexistuje záruka, že ke konci lekce nedostanete cvičení z dříve probrané látky. Duo tak totiž nedávno začalo zkoumat úroveň zvládnutí staršího učiva, aby v rámci svých A/B testů mohlo měřit i jiné věci, než jak často se sem uživatelé vracejí a kolik lekcí dělají za den.


https://www.duolingo.com/profile/ZuzkaPlako

Stačilo by do závorky dopsat jídlo a všichni by pochopili hned.


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

A vsichni by odpovedeli spatne, kdyz by dostali anglickou vetu "we will finish eating' a my bychom po nich chteli, aby napsali odpopved "dojime (jidlo)". Navic je uplne jedno, jak to slovo pochopite, protoze system uznava odpovedi, ktere se vztahuji k dokonceni jidla i k dojeni krav.

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.