https://www.duolingo.com/e1lucy

Jak můžu dál pokračovat?

Dokončila jsem úroveň angličtiny 11. Existují další levely nebo to je úplný konec a mohu pouze procvičovat stále dokola již hotové?

před 3 roky

6 komentářů


https://www.duolingo.com/Nemesis_NaR

Ahoj, je to konec a není to konec :-)

Nejdříve proč to není konec - úrovní 11 nic nekončí. XP je možné dále sbírat a to až do lvl 25. Lidi, kteří lekce i v průběhu opakují, můžou dokončit všechna cvičení třeba až při úrovni 15. Jinak to ale je konec, další tematické dovednosti už opravdu nejsou a v nejbližší době ani nebudou, blahopřeji tedy k dokončení stromu.

Co se tedy nabízí dál za možnosti k procvičování? Celkově vzato jsou 2:

  • Opakovat cvičení až do toho stavu, že máš všechny dovednosti zlaté. To můžeš dělat takovým tempem, jaké ti bude vyhovovat. Mě v kurzu němčiny (vycházejícím z angličtiny) trvalo dobře rok, než jsem všechny dovednosti vyzlatil a dostalo mě to na lvl 19.

  • Sekce Immersion: www.duolingo.com/translations Zde překládáš články z aj do češtiny a jediný, kdo tě opravuje, jsou další uživatelé. Stejně tak můžeš ty opravovat překlady ostatních. Stojí za vyzkoušení. Popravdě to je jednou z hlavních myšlenek duolinga - napřekládat co nejvíce textů do ostatních jazyků, např. zajímavé články z wikipedie, které v češtině nejsou.

před 3 roky

https://www.duolingo.com/Zdenek007
Zdenek007
  • 23
  • 22
  • 14
  • 12
  • 1445

Ještě bych zmínil třetí cestu:

Začít s dalším jazykem z EN. Já jsem například takto po dokončení stromu začal s němčinou. Motivací mi je, že jezdíme na dovolené do Rakouska nebo Itálie. Anglicky se tam sice domluvím, ale mluvit místním jazykem mi přijde lepší. V EN-DE kurzu si zároveň opakuji EN a občas narazím na nové věty, které jsem z CZ-EN kurzu neznal.

před 3 roky

https://www.duolingo.com/Nemesis_NaR

Dobrý tip. V německém kurzu jsou obecně jiné věty a je kompletně jinak vystavený, takže samozřejmě se naučíš i nová anglická slovíčka.

Dalším pozitivem je, že si ty dva cizí jazyky spojíš. Německému kurzu na DL vděčím za to, že nyní na Erasmu v Německu dokážu plynule mezi těmito dvěma jazyky přeskakovat, což jsem předtím neuměl, nebo aspon ne tak dobře.

před 3 roky

https://www.duolingo.com/LucieManak

Mně se ta sekce Imersion pro češtinu nezobrazuje - chyba 404. Nevíte prosím náhodou, čím by to mohlo být? V kurzech navázaných na angličtinu je :-(

před 3 roky

https://www.duolingo.com/Nemesis_NaR

To se dočteš v této diskuzi: https://www.duolingo.com/comment/8531409

před 3 roky

https://www.duolingo.com/LucieManak

Děkuji moc, mezitím jsem tuto diskuzi také našla - a děkuji i za její založení, velmi přínosné :-)

před 3 roky
Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.