"The dollar is a type of currency."

Překlad:Dolar je druh měny.

April 5, 2015

9 komentářů
Tato diskuse je zamčená.


https://www.duolingo.com/profile/alback-isback

Poslední dobou tu mám velké problémy se členy, tak bych se chtěl zeptat jak je to u tohoto případu, přijde mně že dolar v tomto kontextu je abstraktní a nepočitatelný .... tudíž tam asi nedám neurčitý člen, ale proč je tu ten určitý, vzpomínám si tu na jednen případ kde jsem měl přeložit větu ve které bylo slovo láska, ale když jsem napsal "The love" tak mně duolingo označilo ten určitý člen za chybu ..... je tu prosím někdo kdo by mně to mohl trochu objasnit, jelikož si občas připadám že tu jsou ty členy spíš na principu random podle toho kdo tu konkrétní větu překládal a já pak ztrácím "životy" (když dělám ten zrychlený kvíz) a občas i trpělivost když se mně to stane několikrát během krátké doby


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Nepocictatelny dolar? Sen kazdeho bankere :D Pomocne pravidlo rika, ze kdyz muzete pred podstatne jmeno dat cislovku, tak je pocitatelne a bude se tam davat clen. 1 dolar, 2 psi, 3 stoly. Oproti tomu 2 vody, 3 pisky, 4 hovezi nejde (jasne, kazdy si pod vodou predstavi lahev, ale take je kazdemu jasne, ze slovo lahev bylo vypusteno).

A ted proc urcity. Zrovna dolar ma urcity clen temer vzdy. Je to neco jako 'the sun' a 'the earth' tedy takova stalice, a v zemich, kde se dolary pouzivaji, tak si kazdy predstavi ten jejich. Nicmene i neurcity by byt mohl, ale zrovna tady rikat '[nejaky] dolar je druh meny' se mi nezda, ze by nekdo rekl. Prevedme si to na jiny priklad. The dog is a pitbull. V jake situaci byste rekl 'A dog is a pitbull. ? Rekl byste klidne 'A dog is an animal' protoze jakykoliv pes je zviretem. Ale jen urciti psi jsou ptibullove a tudiz uz mluvite o nejakem psovi konkretnim, ktery je pitbullem.

Urcite nam leckde, navic, chybi obe moznosti clenu tam, kde by mohly byt oba (nebo i vice, pripady s nulovym clenem). A tim vam ten boj s cleny neusnadnujeme. A to uz vubec nemluvim o situacich, kdy se ani rodily mluvci nemohou shodnout!


https://www.duolingo.com/profile/Lenka731955

Muze byt i typ meny ve smyslu druh? Děkuji


https://www.duolingo.com/profile/zsery1

Neuznáno typ měny, je to významově dále než druh?


https://www.duolingo.com/profile/jgstcd

Nehledejte v tom prilis moc logiky. Kazdy jazyk ktery ma cleny je pouziva trochu jinak. Napriklad, DL spravne oznacilo "the love" jako chybu, ale "l'amour" by bylo ve franzoustine zcela v poradku. Tam by bylo naopak chybu ten clen vynechat. Nejaka pravidla jsou, ale rodili mluvci spolehaji spis na intuici ziskanou po dlouhe zkusenosti. Naucit se ale museji, protoze casto je tam dulezity vyznamovy rozdil.


https://www.duolingo.com/profile/1r6ZVgik

"Dolar je druh oběživa." proč je to špatně? Currency = měna, oběživo, platidlo


https://www.duolingo.com/profile/VimZeNevim

Ani "platidlo" mi to nevzalo. Hanba! ;-)


https://www.duolingo.com/profile/MnYCj

A jak potom řekneme ten dolar?

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.