https://www.duolingo.com/profile/Peryfin

Trolle w Zanurzeniu

Nie piszę tego tematu w Rozwiązywaniu problemów, bo nikt nic z tym nie robi (o ile moderatorzy mają taką moc, by banować).

Użytkownik https://www.duolingo.com/paula1109 bez przerwy edytuje poprawne tłumaczenia na tekst typu: "Zacznę ten wpis, jak zwykle to robię, z krótkim wyjaśnieniem lub uproszczoną definicją Reklamy Natywnej: w skrócie są to reklamy, które są zgodne formą i funkcją ze stroną, na której występują."

Poza tym użytkownicy https://www.duolingo.com/MaksymilianJagla i https://www.duolingo.com/LenaJagla tłumaczą, chyba dosłownie, z Google Tłumacza. Nie mam pojęcia, jakim cudem tacy ludzie dobijają 10 poziomu.

Więc moje pytanie: czy Duolingo daje opcję, by usuwać szkodników?

April 12, 2015

14 komentarzy

Sortowanie: najlepsze posty

https://www.duolingo.com/profile/_tomash_

Cześć!

Z moich prawie dwumiesięcznych obserwacji "Zanurzenia" wynika, że są dwa główne powody zachowań opisanych w powyższych postach:

1) dzieci w wieku gimnazjalnym nabijają sobie w ten sposób punkty do wyższego poziomu (co przy pierwszej randze tłumacza jest iście syzyfowa pracą...), przykłady tu:

https://www.duolingo.com/sylwka987

https://www.duolingo.com/owoce

2) ludzie w ogóle nie mówiący po polsku chcą, z jakiegoś znanego sobie powodu, awansować coraz wyżej w randze tłumacza.

Ad 1) skąd wiem, że to dzieci? Wystarczy sprawdzić ich tablice na duo, a tam często jest link do konta na fb, z imieniem i nazwiskiem, wiekiem, etc. Jeszcze ciekawiej jest, kiedy chwalą się na swojej tablicy punktami/poziomem przed nauczycielem angielskiego. A to z kolei wiem stąd, że raz skontaktowałem się z nauczycielem jednego trolla, który stale edytował moje tłumaczenia przez dodawanie/usuwanie kropek, przecinków, itp. Nauczyciel odpisał, że z trollem porozmawia. Rzeczywiście pomogło... tak na tydzień.

Ad 2) tu natomiast działa efekt tego, że ludzie na duo są w większości mili i dzielą się punktami, nawet edytując poprzednie tłumaczenia pochodzące prosto z translatora/duobota. Z odpowiednią dozą cierpliwości da się w ten sposób dojść do naprawdę wysokiej rangi, nie mówiąc prawie słowa po polsku.

I na już na sam koniec: zgłaszanie tłumacza-trolla raczej nie odnosi skutku, e-mail do "abuse", wg. angielskiego forum, rozpoczyna wymianę e-mailową między duo a trollem mającą na celu wyjaśnienie czemu troll trolluje, bo duo nie usuwa nikogo bez próby wyjaśnienia powodu niewłaściwego zachowania.

Krótko podsumowując powyższe: niestety, ale na dzień dzisiejszy do trolli trzeba się po prostu przyzwyczaić...

April 20, 2015

https://www.duolingo.com/profile/Mrocznooki

Pojawiła się opcja Control Your Students' Privacy Settings w panelu dla nauczycieli. https://www.duolingo.com/comment/8317553 Da się wyłączyć uczniom zanurzenie. Może by ktoś z rozwiniętymi umiejętnościami negocjacyjnymi zasugerował pani Barbarze ( https://www.duolingo.com/BarbaraLuda ) stworzenie klasy dla swoich uczniów, wymuszenie dodania się do niej, i zablokowanie tym spamującym zanurzenie (sylwka987, owoce) tę opcję?

April 27, 2015

https://www.duolingo.com/profile/JestemKonrad

http://i.imgur.com/JXj6aoZ.png Zgłosiłem te paule parę tygodni temu, ale jak widać nic to nie dało i dalej myśli, że jest zabawna.

April 12, 2015

https://www.duolingo.com/profile/Peryfin

Jeżeli jest opcja zgłaszania, to raczej powinna istnieć też opcja blokowania, którą pewnie posiadają moderatorzy :\

April 12, 2015

https://www.duolingo.com/profile/zim_ek

Cześć!

Niestety, moderatorzy języków mają władzę tylko na forum. Nie jestem pewien kto się tym zajmuje w Duolingo. Takie sprawy można zgłaszać na abuse@duolingo.com, niestety tylko po angielsku i nie wiadomo kiedy się zajmą Twoją sprawą. Jeśli chcesz, mogę Ci pomóc zgłosić sprawę poprzez email :) Najlepiej zebrać więcej takich użytkowników i wysłać wszystko hurtem.

Ogólnie Duolingo ma problemy jeśli chodzi o nadużycia. Nie mają odpowiednich narzędzi i mocy przerobowych, żeby wszystkim się zająć.

April 13, 2015

https://www.duolingo.com/profile/Biornne

W sumie to szkoda, jestem od tygodnia na duo i myślałem, żeby zerknąć do tłumaczeń, ale jeśli tak to wygląda to chyba nie ma sensu... przynajmniej na razie. Pewnie z czasem to poprawią, bo to w końcu chyba na tym zarabiają, ale samo duolingo jest wspaniałe.

April 13, 2015

https://www.duolingo.com/profile/zim_ek

Na tłumaczeniu wiki i 'darmowych' artykułów Duo nie zarabia :) A sprawę polecam jednak zgłosić.

April 14, 2015

https://www.duolingo.com/profile/1MIS

System Duo nagradza ten proceder, bo punkty są przyznawane od razu po tłumaczeniu zamiast dopiero po akceptacji społeczności. Dlatego takie osoby mają np. 10 poziom.

April 18, 2015

https://www.duolingo.com/profile/zim_ek

Niestety. Duolingo ma tutaj dużo miejsca na poprawki.

April 19, 2015

https://www.duolingo.com/profile/TheKubaPolska

Podobnie jest z wysokimi rangami, kiedy już za ocenianie idą punkty. Wtedy bezmyślnie klikają oceny, chociaż nawet nie przeczytały tłumaczenia. (Ja mam rangę 2, ale czytam tłumaczenia zanim ocenię.) EDIT : A jeszcze niektórzy tworzą konta sobie, wchodzą na zanurzenie i stawiają plusy, jeszcze dorabiają lingoty, bo głos w górę na dokument to 1 lingot dla autora.

April 28, 2015

https://www.duolingo.com/profile/Paranoix

Z miesiąc minął a problem nadal występuje. Ręce opadają.

June 8, 2015

https://www.duolingo.com/profile/Jakistam

Mam podobny problem- dzisiaj zauważyłem użytkownika, który edytuje czyjeś tłumaczenia, dodając kropkę w jednym miejscu... Powinienem to zgłosić? W ogóle ktoś się tym zajmie?

April 12, 2015

https://www.duolingo.com/profile/karomar123

Ostatnio ktoś zmienił moje tłumaczenie na coś w tym stylu "asasas" szkoda że nie zapamiętałam nazwy użytkownika.... Wiem że to tłumaczenie wystąpiło w dodanej przeze mnie dyskusji, ale w której,... Tego też nie pamiętam

April 13, 2015

https://www.duolingo.com/profile/ewa31

moim zdaniem każde poprawione tłumaczenie powinno być uzasadnione- dlaczego?! i wtedy jeżeli jest poprawka ,można zapisać drugą wersję no ale to chyba sprawa moderatora aby coś z tym zrobił, bo póki co wersji jest kilkanaście i to tak jak piszecie "ktoś dopisał przecinek,dodał kropkę itp.

April 16, 2015
Naucz się języka w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.