1. Fórum
  2. >
  3. Téma: English
  4. >
  5. "The staff reads the newspape…

"The staff reads the newspaper."

Překlad:Personál čte ty noviny.

May 7, 2015

7 komentářů

Řazení od nejlepšího příspěvku

https://www.duolingo.com/profile/sara559934

proč mi to tedy neuznalo zaměstnanec čte noviny???? jsem z toho v pasti???

May 23, 2018

https://www.duolingo.com/profile/JosefKadav

Jsem asi mimo, ale jak můžou zaměstnanci READS - nemělo by tam být The staff read... - nebo to je spojené s nepočitatelným? děkuji za vysvětlení.

May 7, 2015

https://www.duolingo.com/profile/jgstcd

"Staff" se pouziva ve dvou vyznamech, jako skupina lidi a jako jednotlivy clenove te skupiny. Proto se muze objevit se slovesy v jednotnem i v mnoznem cislu. Myslim ze tady duo nevybral tu nejstastnejsi variantu, a to ze dvou duvodu. Pokud budou ucit jenom jednu nebo druhou by meli ucit tu ktera se vic vyskytuje, a mnozne cislo je casteji pouzivano. Dale, cteni novin je zridkakdy kolektivni cinnost. Jednotne cislo bych cekal spis u stavkovani nebo neco takoveho.

May 7, 2015

https://www.duolingo.com/profile/vladimirbz

Ať je to šťastné nebo ne, jednotlivým členem skupiny zaměstnanců je zaměstnanec. A proto překlad "Ten zaměstnanec čte ty noviny" by měl být doplněn jako možná správná varianta.

August 7, 2018

https://www.duolingo.com/profile/nueby

Tak jednoduché to myslím není. Americká angličtina se zde zřejmě dost liší od britské svou preferencí pro jednotné číslo. V U.S. je jednotné číslo běžné, a mně osobně by to množné dost tahalo za uši, asi jako jednotné tahá kolegu. Zajímavá debata (v angličtině) je zde a snad taky zajímavý ngrams graf tady. V grafu je odhad procenta jednotného čísla (the staff is děleno součtem the staff is + the staff are) pro U.S. (červená křivka) a britskou (modrá) angličtinu zvlášť. Vypadá to na 75% U.S. proti 30% GB. Podobně se chovají has/have i does/do, včetně doby rozštěpení kolem 2. sv. války.

May 7, 2015

https://www.duolingo.com/profile/petersu6

Obsluha čte noviny

March 14, 2019

https://www.duolingo.com/profile/BonaRu

"Posádka čte noviny" je nesprávné?

July 1, 2019
Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.