"It seemed familiar."

Překlad:Zdálo se to povědomé.

June 7, 2015

9 komentářů
Tato diskuse je zamčená.


https://www.duolingo.com/profile/BedMis

Jeden z možných překladů slova "familiar" je i "důvěrný". Nicméně překlad "vypadalo to důvěrně" to označilo za chybu. Proč?


https://www.duolingo.com/profile/Bery022

Při kliknutí na význam slova seemed je překlad připadalo. Když jsem jej vložil do věty a zadal "Připadalo to povědomé", tak je to bráno jako chyba s tím, že správná odpověď je "Vypadalo to povědomé". Ale zrovna slovo vypadalo u kliknutí na výše uvedené vůbec v překladu nefiguruje


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Já se spíš zeptám: Ty dokážeš vymyslet rozhovor/kontext, kde bys česky řekl "Připadalo to povědomé"? Jak tak nad tím přemýšlím, tak se český říká "Připadalo MI to povědomé," což by anglicky bylo: "It seemed familiar to me."

Což je i odpověd na to, proč ne vždy důvěřovat tady těm nápovědám. "To seem" může být jak "zdát se" tak "připadat," ale to neznamená, že to jde vždy zaměnit. A ono ten hloupý počítač při najetí na to heslo akorát ukáže nejčastější možnosti, které tam k danému slovu má. U některých vět jsou ty nápovědy manuálně změněny, ale to jsou spíše vyjímky. Takže se vždy zamyslet, či tvá věta opravdu dává smysl :-)


https://www.duolingo.com/profile/nueby

Určitě to ale bylo Vypadalo to povědomě, i když nesprávnou verzi s -é asi bereme jako překlep nebo dokonce nerozlišitelné od -ě.


https://www.duolingo.com/profile/nihau0

Já tam zase dala připadalo mi to být povědomé a taky nic. Ach jo. Je to puntičkář.


https://www.duolingo.com/profile/Honzavcha

"Přišlo mi to známé," je špatně? Díky za info


https://www.duolingo.com/profile/zufinka

Zaprvé tam není žádné "mi" a zadruhé si myslím, že použití slova "přišlo" sice dodržuje význam věty, ale není to překlad slova "seem". Tady moc nezáleží na tom, jak hezky stylisticky ta věta zní, a vyjádření stejného významu jinými slovy se většinou neuznává.


https://www.duolingo.com/profile/Jar408344

Co věta: "Vypadalo to známé?", může být?


https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

V češtině nikoliv. "Vypadalo to povědomě."

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.