1. Forum
  2. >
  3. Temat: Duolingo
  4. >
  5. Zastosowanie oraz budowa czas…

https://www.duolingo.com/profile/narcyz.

Zastosowanie oraz budowa czasu - opis

Witam. Napiszę to tutaj, bo nie widzę innej możliwości na tej stronie, aby cokolwiek zgłosić. Poleciłem już wielu znajomym Duolingo i są oni naprawdę zachwyceni, lecz nie wszyscy rozumieją zastosowanie danego czasu, jego użycie. Co z tego, że zaczynają przygodę z programem, biorą udział w lekcjach, przechodzą poziomy, jeśli nie wiedzą kiedy mogą zastosować dany czas. Według mnie, powinien być do każdego czasu (a nawet innych części gramatycznych i lekcji) opis, co to za czas, jak się go stosuje, kiedy, itp. Przykład: cz. przeszły, cz. przeszły 2, cz. teraź. dok., czas zaprzeszły - ktoś się tego tutaj uczy, jest początkowy a tak naprawdę nie wie o co w tym chodzi. Moja propozycja ulepszenia tego jest następująca (tabelka z lewej):

http://www58.zippyshare.com/i/EwSKkhIj/7008413/present.png

Wierzę, że to znacznie ułatwiłoby naukę dla osób, które styczność z językiem miały mniejszy lub miały, ale po prostu nigdy tego nie rozumiały. A z własnego doświadczenia oraz obserwacji wiem, że takich osób jest zdecydowanie dużo. Dziękuję za wyrozumiałość i mam nadzieję na tego typu zmianę w najbliższym czasie. Pozdrawiam.

June 7, 2015

7 komentarzy


https://www.duolingo.com/profile/marekzwielunia

Ja proponuję ci stronę www.ang.pl gdzie zasady gramatyki są bardzo prosto wyjaśnione, jest to dobry dodatek do nauki na Duo.


https://www.duolingo.com/profile/ellatiene

To dobrze, że szukasz dodatkowych źródeł nauki i Duo nie jest jedynym miejscem skąd czerpiesz wiedzę.

Odnośnie możliwości szybkich zmian w treści kursów był niedawno wątek: https://www.duolingo.com/comment/8775000


https://www.duolingo.com/profile/borowski752

gdy jest "will" to znaczy czas przyszly jak jest "was" lub "were" znaczy ze czas przeszly "ing" ze robie cos teraz a bez "ing" ze zwykle to robie.


https://www.duolingo.com/profile/narcyz.

Z całym szacunkiem, ale takie tłumaczenie zastosowania czasów jest niekompletne i obarczone błędami. Jest wiele różnych wyjątków, zdania składa się i stosuje w odpowiednim kontekście do danej sytuacji. Język angielski jest bardzo elastycznym językiem i przedstawione przez Ciebie tłumaczenie zastosowania czasów jest żeby nie mówiąc pogardliwie bardzo "łopatologiczne".


https://www.duolingo.com/profile/borowski752

ja mowilem generalnie i asz acje w sprawie wyjatkow bo na koncu zdania mozna dodac koncowke "ed" poniewaz "was" znaczy byl a "were" znaczy byli, byly,byliscie itp.


https://www.duolingo.com/profile/Piotr008

zgadzam się! podstawowa zasada w komunikacji i prosto wytłumaczone, masz lingota!

Naucz się języka w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.