"To je lahev se vzkazem."

Překlad:It is a bottle with a note.

June 7, 2015

12 komentářů
Tato diskuse je zamčená.


https://www.duolingo.com/profile/Doktor.cz

Nemohl by u lahve být určitý člen?


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

To je přesně ten případ, kde uživatele DuoLingo ty členy moc nemá jak naučit. Teoreticky by tam mohl být i určitý člen, ale moc se tam nehodí.

Určitý by to byl v případě, že jsme se o té láhvi už bavili. Dneska ráno jsme z moře vytáhli láhev se vzkazem. Pak jsme si šli ulovit rybu k obědu a vrátili jsme se do jeskyně, kde bydlíme. Můj kolega, ztroskotanec na ostrově, se zeptá: "Co je to?" Odpovím "To je (ta) láhev se vzkazem. Dneska ráno jsme ji vylovili, copak si to nepamatuješ?" Pak by tam v angličtině bylo "the bottle with a note" či dokonce "the bottle with the note," pokud jsme si ten vzkaz již přečetli či pokud chci zdůraznit ten vzkaz.

Jinak to ale prostě vyloženě vyzývá k neurčitému členu. Něco objevím a kolega se mě zeptá: "Co je to?" A já odpovím: "Je to/To je láhev se vzkazem." A pak tam prostě musí být neurčitý člen, protože je to první zmínka toho předmětu v naší konverzaci. Ve všech dalších větách (jako "Kam jsi (tu) láhev se vzkazem dal?") už určitý člen být musí.

Doufám, že dávám aspon trochu smysl, ale tohle je holt něco, co člověk musí dostat pod kůži procvičováním a DuoLingo s větami bez kontextu v tomto ohledu bohužel moc neposlouží.


https://www.duolingo.com/profile/Doktor.cz

Děkuji za reakci, musím se přiznat, že členy mi dělaly vždycky problém. Budu se na to muset zaměřit více. Přišlo mi, že to není nějaká lahev, ale lahev se vzkazem (určitá lahev).


https://www.duolingo.com/profile/jgstcd

Je to, priznavam, komplikovane, ale anglictina rozlisuje popisy ktere urci konkretni vec nebo veci a popisy ktere jenom pridavaji nejakou doplnkovou informaci. Kdyz jsou dve lahve, z nichz jedna ma vzkaz a druha ne, je to popis prvniho druhu a rekli bychom "the bottle with a note". Ale to neni moc pravdepodobne. Spis jsme nasli jednu lahvi, v niz je vzkaz, jak psal vys Nemesis. Tim padem jsme v druhe situaci, a je to "a bottle with a note". V dalsich vetach by uz byla "the bottle", protoze uz vime o kterou lahvi jde, ale tady jeste ne.

Jen pro zajimavost, ty dva druhy popisu take hraji roli, v jinych vetach, v interpunkci. Ale v zivote jsem nenarazil na Cecha ktery se vyzna v anglicke interpunkci nebo na rodileho mluvciho anglictiny ktery se vyzna v ceske interpunkci. Duo na interpunkce totalne dlabe.


https://www.duolingo.com/profile/Doktor.cz

Zapracuju na tom :)


https://www.duolingo.com/profile/Roman688545

Proč nejde? That is bottle with a message.


https://www.duolingo.com/profile/tatka_
Mod
Plus
  • 2518

Před "bottle" vám chybí člen.


https://www.duolingo.com/profile/apolena828945

Proc nemuze byt The bottle is with a note?


https://www.duolingo.com/profile/tatka_
Mod
Plus
  • 2518

To je jiný překlad. "Ta láhev je se vzkazem."


https://www.duolingo.com/profile/JanKrasa

v zadání je se vzkazem - ne z poznámkou. Napsal jsem "it is a bottle with message" ale nauznalo mi to. Je chyba v použití Message, nebo v tom, že jsem nepoužil člen? Kdybych použil "a message" tak by to uznalo?


https://www.duolingo.com/profile/ladavala

Sám jste si odpověděl. "a message" (počitatelné) je jako "vzkaz" také uznáváno.

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.