1. Fórum
  2. >
  3. Téma: English
  4. >
  5. "He works in the office."

"He works in the office."

Překlad:Pracuje v kanceláři.

June 15, 2015

13 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/HanaV6

"On pracuje v kanceláři" je špatně...?


https://www.duolingo.com/profile/Barbucha97

Chci se zeptat proc to nemuze byt urad?


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Jediny opravdovy duvod, ktery me napada je ten, ze vsichni prekladatele jsou, pokud je mi znamo, mladsi 99 let. Urad se, tedy aspon podle mne, v CJ pouziva uz pouze pro statni organizace jako Urad prace a socialnich veci. Ale nejak si nevzpominam na nekoho, kdo by rekl s vaznou tvari, ze jde do uradu a myslel tim kancelar. Pokud bychom prekladali 'Urad prace...', tak v americke anglictine by to bylo nejspis prelozeno jako "Department of labor ....'

Mozna na to budou mit ostatni jiny nazor, ale pro mne je ten vyraz opravdu zastaraly. Ale teoreticky mozna pouzitelny.


https://www.duolingo.com/profile/gaston68cz

Úřad jako kancelář asi skutečně naposled ve filmech pro pamětníky, ale úřad jako instituce (a nejen státní - místní, bankovní, ...) se používá běžně. A v těchto úřadech pracují nejen v kancelářích, i uklízečka může říct "pracuji/uklízím na úřadě". Je office překlad i pro tento význam?


https://www.duolingo.com/profile/jgstcd

Jsou urady ktere maji v nazvu slovo "office", jako treba "Office of Management and Budget", ale tem by se nerikalo jenom "office", stejne jak by nikdo nerikal "Madeleine Albright works as a secretary" v dobe kdy byla "Secretary of State".


https://www.duolingo.com/profile/Pavca71

Me osobne prijde urad jako bezny vyraz..a 99 mi nebylo. Ja tedy chodim vyrizovat veci na urad a ne do kancelare.


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

To ja take, ale pak to v AJ neni 'office', ale nejaky jiny vyraz. Kdyz reknete v aj, ze I am going to the office', tak tim myslite svou kancelar a tam je to ten pripad s temi filmy pro pametniky. Kdyz pujdete na urad si vyridit ridicak, tak v USA, podle toho, ve kterem state bydlite, jdete na BMV, DMV a nidko nerekne office.


https://www.duolingo.com/profile/Jenda-48

Navíc si dovolím doplnit, že je i varianta pracuje V Úřadu, nejen na úřadu. Pracuje v úřadu náměstka ředitele, v úřadu pro vyřizování něčeho..pracuje v úřadu bezpečnosti práce (i na úřadu bezpečnosti práce) pracuje v zoo (nikoliv na zoo), pracuje na zámku, či v zámku?


https://www.duolingo.com/profile/flitsflop

Muzu se zeptat proc v teto vete je v prelozeno jako "in" a ve vete: muj bratr je v jeho kancelari je: my brother is at his office? Nebo je to jedno jakou predlozku pouziju?


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

S předložkama to je těžké. Zvykněte si na to, že si v jazycích předložky nikdy stoprocentně neodpovídají a často je zapotřebí se je prostě naučit. Zrovna "at" je jednou ze zákeřnějších předložek, protože nemá moc žádný český ekvivalent a navíc zrovna u toho "být někde" je někdy správně obojí a někdy není. Tady zrovna opravdu může být jak "at the office", tak "in the office".

Něco podobného se řešilo v této diskuzi: https://www.duolingo.com/comment/7634093


https://www.duolingo.com/profile/VladimrJir

Dobrý den, přeložil jsem jako "On dělá v kanceláři" . Bylo to vyhodnoceno špatně. Je to opravdu zásadně špatně, nebo se to dá alespoň hovorově připustit?


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Myslim, ze neni a je zvlastni, ze si na tohle jeste nikdo nestezoval a ani navrhy na vety s "dela" v systemu nebyly. Slovo "delat" je spisovne a v teto forme bezne zastupuje pracovani. Pridala jsem.

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.