Duolingo jest napopularniejszą metodą nauki języków na świecie. A co najlepsze, jest w 100% darmowe!

https://www.duolingo.com/mw_4

Co robić po duolingo ?

mw_4
  • 13
  • 10

Cześć. Jak w temacie. Za niedługo skończe robić wszystkie tematy w Duolingo i jak uczyć się Angielskiego po ich skończeniu ? Czytałem że dobrym sposobem jest oglądanie filmów po angielsku. Dzięki z góry.

3 lata temu

7 komentarzy


https://www.duolingo.com/Aqalix
Aqalix
  • 23
  • 22
  • 8
  • 1362

Ja osobiście polecam ci przeczytać jakąś książkę po angielsku - mi to bardzo dużo dało. A jak już ogarniesz nieco więcej słownictwa i gramatyki z książęk to filmy są dobrym sposobem na osłuchanie się

3 lata temu

https://www.duolingo.com/BarbaraZochowska

Ja polecam: http://effortlessenglishclub.com/. Są tam 2 kursy: Power Effortless English oraz VIP program. Oba dla średnio zaawansowanych. Oba oparte na nauce bez kucia gramatyki, zasad itd, a skupione na słuchaniu, czytaniu, mówieniu. VIP program jest przeznaczony dla ludzi, którzy bardzo poważnie traktują język i dążą do doskonalenia języka. Jest to program nie kończący się. Dostajesz 1 raz w miesiącu materiały i masz pracę na miesiąc (płacisz co miesiąc). Program Power jest płatny jednorazowo i zawiera 35 lekcji. Każdą uczysz się conajmniej tydzień ( zasada nauczenia się angielskiego podświadomie). Każda lekcja składa się z : MAIN- opis omawianego problemu- zazwyczaj fragment książki i omawianie tego fragmentu; VOCABULARY- trudne słówka i zwroty z części MAIN są tłumaczone prościej, synonimami, przykładami; MINI STORY- jest to opowiadanie na przemian z pytaniami, w której to części są użyte wszystkie trudne słowa z MAIN. Są to zawsze śmieszne, głupie, nieprawdopodobne i przez to nie nudzące historyjki. Zawsze w czasie przeszłym. Ostatnią częścią jest POINT OF VIEW STORIES. Jest to ta sama historyjka, co poprzednio, ale użyta najpierw w PRESENT PERFECT, a potem w FUTURE. Na EffortlesEnglish są 2 fora dla osób, które wykupiły programy. Osobno dla VIP i osobno dla POWER. Tam każdy może znaleźć kogoś z drugiego końca świata do rozmow na Skype czy Hangout. Jest bardzo dużo nagrań na YouTube z hasłem jak nazwa kursu lub A.J. Hoge jako autor kursów. Ostatnio są codzienne nagrania na PERYSCOPE. W razie pytań, postaram się odpowiedzieć. Ukończyłam POWER, a Duolingo traktuję jako szlifowanie pisania, słuchania i ugrunowania słownictwa.

3 lata temu

https://www.duolingo.com/Piotr008

Witam, jakiś czas temu Karolina podjęła dyskusję o sposobach nauki , mam nadzieję że znajdziesz coś dla siebie https://www.duolingo.com/comment/6196710

3 lata temu

https://www.duolingo.com/TheKubaPolska

Możesz się wziąć za inne kursy- wszystkie na stronie duolingo.com/courses Polecam https://www.duolingo.com/course/es/en/Learn-Spanish-Online - hiszpański i https://www.duolingo.com/course/it/en/Learn-Italian-Online - włoski

3 lata temu

https://www.duolingo.com/TomaszOlsz2

możesz spróbować tłumaczyć sobie teksty w zakładce zanurzenia, mi tam jeszcze zostało ok 26 tematów więc nie powiem jak w moim przypadku będzie, ale prawdopodobnie będę czytać novelki i będę zmuszony tłumaczyć dokumentację w językach programowania(jak robota będzie to i angol wymagany chociaż aby aby zrozumieć co w dokumentacji piszą).

3 lata temu

https://www.duolingo.com/BerbePorucha

Ja w latach 90-tych oglądałem cartoon network gdy było jeszcze tylko po angielsku. Nie uczyłem się żadnych gramatyk, czasów i innych pierdów, lecz oglądałem bajki i ich powtórki. Dzięki temu władam dziś w miarę płynną mową potoczną. Filmy dobra rzecz, ale chyba w bajkach jest łatwiejszy język.

3 lata temu

https://www.duolingo.com/Cafe_caliente

Ja myślę, że najlepszym sposobem jest otoczenie się językiem. Czytanie książek/artykułów po angielsku, oglądanie vlogów na yt w języku angielskim, słuchanie bbc, oglądanie cnn. A także zakup jakiegoś podręcznika z gramatyką też jest dobrym pomysłem :)

3 lata temu