"Fotky"

Překlad:The photos

June 22, 2015

7 komentářů
Tato diskuse je zamčená.


https://www.duolingo.com/profile/utahraptorka

Ve větě Do you want my picture? je jeden z překladů: Chceš mou fotku? Proč tedy nemůžu u fotky opět použít slovo ,,picture"? Neměl by překlad platit tam i zpět?


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Pictures by měly být správně, sám jsem je ted nahlásil :-D


https://www.duolingo.com/profile/Xenda001

Jaký je správný kontext pro použití výrazů "photo", "picture" a "snap" (ve smyslu "fotografie")? S výrazem "snap" ve významu "fotka" se v praxi běžně setkávám, zde tato možnost není uvedena v žádné frázi. Jde o synonyma? Jsou speciální pravidla pro použití jenotlivých výrazů? A přidám ještě dotaz z téhle kapitoly - "go to the movie" a "go to the cinema" jsou synonyma? Díky za všechny předešlé odpovědi a předem děkuji i za tahle vysvětlení.


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Snap takhle samotne moc ne, spise 'snap shot' bych asi nejlepe do cestiny prelozila jako 'momentka'. Ale preklad to idealni neni. Snap shot je neco, co v rychlosti bez nejakeho vetsiho premysleni vyfotite. (nebo i zastrelite). Slovo 'snap' ma milion vyznamu. neco zlomit, dostat hystericky zachvat nebo proste ztratit kontrolu nad sebou samym, neuvazene rozhodnuti (snap judgement), atd.

Photo a picture jsou vicemene zamenne. V USA, aspon dle me zkusenosti se pouziva vice 'picture' a 'photo' jenom tehdy, kdyz potrebujete rozlisit, ze se nejedna o obraz malovany nebo jiny.

Movies je americtejsi, Cinema je britstejsi. Schvalne se zkusim zeptat vlastniho ditete, zda vubec vi, co je to cinema. V USA se temer nevyskytuje, nebo je to krajove, ale rozumet vam budou.


https://www.duolingo.com/profile/Xenda001

Díky moc, úplné a srozumitelné.


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Hm. tak dite (8 let) rikalo, ze cinema je to, co maji na stredni skole, jak tam pujdeme na to predstaveni s kouzelnikama. Takze nema nejmensi tuseni. Proste je to movies...


https://www.duolingo.com/profile/Ali747474

Vyborne vysvetleni,diky za nej i za vsechna dalsi.

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.