1. Fórum
  2. >
  3. Téma: English
  4. >
  5. "V mé polévce je šňůrka."

"V mé polévce je šňůrka."

Překlad:There is a string in my soup.

June 23, 2015

12 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/Vlcek1942

Slovosled: ,,In my soupe is string" je špatný, že? Můžete mi vysvětlit, pro pochopení těchto vět, proč se používá obrácený slovosled proti češtině a proč se používá na začátku "There" ?


https://www.duolingo.com/profile/jgstcd

"Je" ve smyslu "existuje" je vzdy "there is". Anglictina ma pevnejsi slovosled nez cestina, protoze jinak by bez padu nikdo nic nerozumel. V cestine snazime aby hlavni preklad mel prirozeny slovosled, ale ten bude jen malokdy stejny jako anglicky slovosled.


https://www.duolingo.com/profile/marie496891

Jak myslet anglicky? Nemohu to pořád pochopit. Jsem samouk v důchodu, který bral duolingo jako alternativu křížovky ale chytlo mě to. Poradíte ?


https://www.duolingo.com/profile/ValaCZE

K tomu, abyste v cizím jazyce i myslela je poměrně dlouhá cesta. Řekla bych, že není podstatné to nějak trénovat, nebo se tím stresovat. Nejsem si ani jistá, že toho lze 100% dosáhnout. Se získanými znalostmi se vám bude jazyk postupně odhalovat a budete ho víc a víc chápat.

S tím, jak se vaše znalosti rozšiřují byste měla být schopná např. v textu rozpoznat jednotlivá slova či gramatické jevy a struktury, které jste se už učila.

Třeba pro mě když začnu rozpoznávat jednotlivá slova je znak toho, že můžu říct, že mám úroveň začátečník. Když už vidím i nějakou gramatiku, znamená to pro mě, že už jsem v daném jazyce výš než na úrovni začátečníka.

Nakonec je člověk schopen relativně plynule komunikovat. Ale že bych v daném jazyce dokázala myslet, bych asi neřekla ani u slovenštiny, a ta má k češtině široko daleko ze všech jazyků nejblíž.


https://www.duolingo.com/profile/Jaro488307

Zbytečně mnoho slov, pravda je jiná. Pokud chcete dobře mluvit jinym jazykem, musíte v něm i přemýšlet.


https://www.duolingo.com/profile/Adelliss

Přesně tak.


https://www.duolingo.com/profile/Adelliss

Určitě si nemyslím, že by to neslo, stejne jako si ale myslím, že se to člověk nemuze jen tak "naucit" ale chce to praxi. :)


https://www.duolingo.com/profile/MartinKoci4

"A String is in my soup" nejde?


https://www.duolingo.com/profile/RadoslavBa6

Šnúrka nie je lace?


https://www.duolingo.com/profile/ZdekaSchoo

lace je šňůrka, tkanička od bot

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.