1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. En iyi şekilde, en uygun şeki…

https://www.duolingo.com/profile/sonerufler

En iyi şekilde, en uygun şekilde kendini geliştirmek.

gördüğüm her yazıyı çevirebilip te duydugum şeyleri çok nadir çevirebilmemin sebebini nasıl düzeltebilirim nasıl hem kulak hem göz hem konuşma için kendimi geliştirebilirm , bir cümleye başlarken neye dikkat etmeliyim ve neye önem göstermeliyim ingilizce öğrenirken pratik yaparken en önemli şeyler nedir. neyleri göz ardı etmemem gerekir ingilizceyi tam anlamıyla öğrenebilmem için ingilizceyi 0 dan öğrenip kendini zamanla geliştiren birisi bana çalışma şeklini mantığını ve nasıl çalışılırsa faydalı olunur anlatabilir mi? şimdiden çok teşekkür ederim.

June 25, 2015

3 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/akbenbilm

Duyduğunu anlayabilmen için alt yazılı çocuk filmleri izlemeni tavsiye ederim, buraya (https://www.duolingo.com/comment/1862101) göz atabilirsin, konuşmanı geliştirebilmek için yabancı insanlarla internet üzerinden online iletişim kurabileceğin siteler var. (http://www.gospeaky.com/ gibi), ayrıca bunu da https://www.duolingo.com/comment/2849469 inceleyebilirsin.


https://www.duolingo.com/profile/aycnkk

bana göre mantıklı olan ingilizce şarkılar dinleyip aynı zamanda şarkıyı anlamaya çalışmaktır


https://www.duolingo.com/profile/MelikeSaruhan

Duyduğunuz kelimeleri ayırt edebilmek için ingilizce filmleri ya da dizileri ingilizcce altyazıyla izleyin. filmden bir şey anlamayabilirsiniz ama zamanla kulak aşinalığınız artar ve altyazı olmadan da söylenenleri ayırt edebilirsiniz. speechyard.com ve ororo.tv den izleyebilirsiniz

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.