A Duolingo a világ legnépszerűbb nyelvtanulási módszere. És ami a legjobb, teljesen ingyenes!

https://www.duolingo.com/peter.kristof.hu

Tanul valaki eszperantót?

peter.kristof.hu
  • 23
  • 19
  • 17
  • 16
  • 14
  • 14
  • 9
  • 8
  • 4
  • 3
  • 2
  • 2
  • 1593

Sokan úgy néznek rá, ment egy csodabogárra, pedig úgy használható, mint bármelyik más nyelv. Igaz, világszerte nem sokan beszélik, de sokan tanulják. Eddig 35 ezren regisztráltak a Duolingon az angol-eszperantó tanfolyamra, egy hónappal az indulása után. Fejődésének több mint 120 éve alatt rengeteg irodalmi mű keletkezet. Most már, az internet elterjedésével, a Duolingo megjelenésével sokkal könnyebb tanulni és olvasni eszperantót. Eredeti zene és videók. Interjú 'native' eszperantó beszélőkkel! Nem hiszem, hogy a közeljövőben az iskolákban tanítani fogják, vagy hogy a kormányok támogatni fogják az eszperantót (hiszen ennél fontosabb dolgokkal sem foglalkoznak). Én inkább ebben a felfogásban hiszek.

Éppen most fejeztem be a tanfolyamot (klikk ide!), de van olyan, aki néhány nap alatt megszerezte az aranybaglyot :) Megjegyzem, nekem mindig csípte a szememet, amikor nem írják le, hogy mennyire ismerték a nyelvet amikor elkezdték a tanfolyamot, akármilyen nyelvről is van szó Ez nem fair.

Az eszperantó - logikus szerkezete miatt - nem rossz egyéb nyelvek alapozására sem, és könnyen, gyorsan tanulható.

1
3 éve

28 hozzászólás