1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. Německý jazyk pro česky hovoř…

https://www.duolingo.com/profile/terinka040502

Německý jazyk pro česky hovořící lidi...

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli se chystá nebo se bude někdy chystat německý jazyk pro česky hovořící lidi. Pokud ano, kdy bude německý jazyk zpřístupněn? Děkuji za odpověď.

June 29, 2015

12 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/EmaCunik

Rada bych to zalozila ale je mi teprve 11. Bydlim od 2 let ve nemecky mluvici casti svycarska a doma mluvime cesky. Umim dokoce cesky psat. Chci pracovat na nemcine pro cesky mluvici lidi. Muzu? Mam?


https://www.duolingo.com/profile/jgstcd

Myslim, ze duo ma dlouhy seznam navrhovanych kurzu, takze s nejvetsi pravdepodobnosti problem veku se sam vyresi predtim nez by s vyvojem kurzu zacalo. Nemesis ma pravdu, ze je to hodne prace: kompletni kurz ma pres tisic slov, na kazde z nich musi byt minimalne tri vety s preklady a zpetnimi preklady. Na jednu vetu mohou byt stovky nebo nekdy i tisice prekladu nebo zpetnich prekladu. Chce to samozrejme vice lidi, ale i tak trva to dlouho. Nejlepsi by bylo prihlasku posilat a potom cekat. Duo bude zrejme take zatim cekat, jednak protoze inkubator ma omezenou kapacitu a jednak protoze potrebuji vybrat cely tym.


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Na das wäre echt toll!

Ich bin mir jetzt nicht sicher, ob es irgendwie strikt reguliert ist,trotzdem hab ich das Gefühl, dass der Contributer mindestens 12 Jahre alt sein muss. Den Kurs von Irisch hat glaub ich ein 13-jährige Junge geschafft (heutzutage ist er 14 oder 15). Der Hauptproblem ist, dass es eine riesige Vefpflichtung ist und mit 11/12 Jahren ist es wirklich ausergewähnlich dazu bereit sein um so was nachvollzuziehen.

Schliesslich würde ich sagen - wenn du auf DuoLingo immer noch bist, wenn du 12 Jahre hast, und ob du immer noch glaubst, dass du es schaffst - dann kannst du sicherlich eine Bewerbung schicken


https://www.duolingo.com/profile/terinka040502

Ano já vím, ale ptám se jestli někdy bude a nebo nikdy. Jestli se na tom pracuje nebo ještě ne. A jestli bude někdy ten německý jazyk pro česky hovořící lidi.


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Za předpokladu, že DuoLingo "nezkrachuje" (nebo něco v tom smyslu) a bude se dále rozvíjet, tak takovýto kurz dříve či později bude. Můj osobní tip je, že by němčina pro čechy mohla být k dispozici v roce 2018 (čistě můj osobní, soukromý, osobní tip, jedná se opravdu jen o odhad pro názornost!).

Takže ne, momentálně se na něm nepracuje a nemyslím si, že by se na něm v nejblížší době začalo pracovat..


https://www.duolingo.com/profile/Lukasmaste

Jak již píší jíní s podporou dalších jazyků z češtiny nepočítejte. Proč by tomu 5 lidí věnovalo rok života a navíc zdarma? Přesto jsem se zkusil zeptat na MŠMT jestli nějaké online kurzy podporují, případně jestli je podporovat budou, či jestli podporu zváží. Zkuste to také na mail kancelar@msmt.cz, třeba se při dostatečném počtu dotazů ledy pohnou....

Dobrý den

Na základě zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů žádám MŠMT o informace. Podporuje či plánuje MŠMT podporu výuky cizích jazyků prostřednictvím chytrých zařízení (mobilů, tabletů apod.)? Pokud podporuje, či plánuje podpořit prosím uveďte v jakém formátu (pro jaký typ zařízení, v jakém čase) podpora bude. Pokud nepodporuje ani neplánuje podpořit zváží MŠMT vytvoření kurzu v nějakém otevřeném prostředí (např. kurzy na http://www.duolingo.com dostupné pro zařízení se systémy iOS, Android, Windows, dostupné zdarma online, nebo jiné obdobné)?

Doplňuji, že žádost o informaci musí obsahovat: Jméno a příjmení žadatele adresu trvalého pobytu (případně adresu pro doručování, liší-li se od ATP) Datum narození Informaci že jde o žádost dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím uvedení povinného subjektu, od kterého tuto informaci požadujete.


https://www.duolingo.com/profile/Lukasmaste

A odpoveď je tu:

Vážený pane,

Váš dotaz obsahuje celkem tři otázky. Odpovím na každou otázku zvláště: 1) MŠMT již realizuje podporu výuky prostřednictvím chytrých zařízení. V rámci ONIV se může ředitel školy rozhodnout, zdali zakoupí papírovou nebo digitální učebnici. V této věci dodávám, že učebnice používané v základních školách musí mít schvalovací doložku MŠMT. 2) Formát není daný, využívají se nejčastěji Vámi uvedené formáty. 3) Plánuje se vytvoření MOOC kurzů. Navíc vše, co bylo podpořeno z veřejných zdrojů, musí mít otevřenou licenci.


https://www.duolingo.com/profile/Jakub678955

Uz jsou nejaky ty MOOC kurzy za statni penize hotovy? BTW. ta odpoved na druhou otazku nic neodpovedela!

A: jakou pouziva msmt barvu ucebnic
Q: ano pouzivame vsechny ktere jste vyjmenoval!!!!


https://www.duolingo.com/profile/tomas.novo

Nerozumím úplně tomu, proč by se kurz měl vůbec řešit přes MŠMT. Nestačí snad, když se najde pár nadšenců, kteří mluví německy i česky a kteří by kurz vytvořili? Možná tomu jen špatně rozumím, jen nevím, proč by se v tom mělo nějak angažovat MŠMT...


https://www.duolingo.com/profile/Lukasmaste

no je to jen takový návrh. Měli by to dělat protože přesně proto sají naše daně. Já naopak nechápu proč by takovouto veřejnou službu měl poskytovat někdo ve svém volném čase. Všechny kteří se na vytváření kurzů podílejí obdivuji a chovám k nim úctu a respekt.


https://www.duolingo.com/profile/terinka040502

Ema Betyka To by bylo velmi super!!!

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.