1. Форум
 2. >
 3. Тема: English
 4. >
 5. Як вчити англійську мову з ну…

https://www.duolingo.com/profile/SergeySeletsky

Як вчити англійську мову з нуля

Питання вивчення англійської мови турбує багатьох, адже школа не завжди дає той рівень знань, коли можна сказати, що мову знаєш на такому рівні, коли можна вільно розмовляти англійською з незнайомими людьми.

Трохи по-іншому складаються справи у тих, хто не вчив англійську у школі, а тому взагалі не має навіть базових знань. Тому ми підготували для вас пам’ятку-керівництво, що складається з трьох етапів на шляху до вільного володіння англійською мовою. Воно буде корисним не тільки для тих, хто хоче вивчити англійську мову з нуля, але й тим, хто хоче покращити свої знання – для цього просто пропустіть ті етапи, що ви вже проходили раніше.

Етап 1: Основи (Basic)

На цьому етапі вам потрібно зрозуміти основи мови, вміти читати та писати, говорити нескладні речення та вміти правильно будувати речення. Для цього вам необхідно зробити 6 кроків:

 1. Вивчити алфавіт англійської мови. Англійська абетка не складна і вчиться достатньо легко, оскільки створена вона на основі латинського алфавіту і складається лише з 26 літер.

 2. Зрозуміти основи побудови англійських речень та, особливо, порядок слів у реченні і інверсію. Особливу уваги приділіть заперечним та питальним реченням. Непогано буде також знати й принципи побудови заперечних запитань.

 3. Вивчити основні часи англійської мови, що використовуються найчастіше. А це:

Present Simple Past Simple Present Continuous Future Simple Past Continuous Present Perfect

Всього в англійській мові 16 часів, проте для початку цих 6 часів вам вистачить з головою.

 1. Попрацювати над вимовою, розуміти транскрипцію звуків та правила читання.

 2. Вивчити числівники.

 3. Мати словниковий запас у 500-1000 слів та знати таблицю неправильних дієслів.

Цей етап найскладніший, саме тут виникає більшість проблем, оскільки учні не до кінця розуміють принципи функціонування мови, її граматику, є величезні проблеми з вимовою. Після того, як ви вивчили алфавіт, ознайомилися з принципами побудова речень та хоча б передивилися найуживаніші часи, рекомендується піти на курси англійської мови. Граматику можна вчити й самостійно, проте на курсах ви отримаєте розмовну практику, а робота в групах може буди більш цікавою, ніж самостійна.

Етап 2: Середній (Intermediate)

Входячи у цей етап ви вже маєте базові знання, їх потрібно лише розширити. А саме:

 1. Продовжити вивчати граматику англійської мови. Звернути особливу увагу на пасивний стан (Passive Voice), модальні дієслова (Modal Verbs), Інфінітив, Герундій та Дієприкметник.

 2. Продовжити вивчення часів. До вже вивчених додаються:

Past Continuous Future Continuous Past Perfect Future Perfect Future in the Past Past Perfect Continuous Present Perfect Continuous Future Perfect Continuous

 1. На цьому етапі дуже важливо мати розмовну практику, аби ви закріплювали те, що вивчаєте. Найкраще спілкуватися з носієм мови тет-а-тет, проте така можливість є не завжди. В такому випадку на допомогу приходить інтернет. В світовій мережі є спеціально створені сайти, де люди з усього світу отримують допомогу з вивчення будь-якої мови абсолютно безкоштовно, так звані “language exchange sites”. Одним з таких сайтів є polyglot club, також відомим є italki. Суть проста: вам допомагають вити англійську, а ви допомагаєте комусь вчити іншу мову (українську, російську тощо).

Крім того, ви можете просто шукати друзів у англомовних країнах на сайтах типу “pen pal” (друзі по листуванню) щоб переписуватися з ними на англійській або ж розмовляти по скайпу. Прикладами таких сайтів є interpals, penpalworld.

 1. Для підвищення рівня спілкування та розуміння, розширення свого словникового запасу слів, бажано дивитися фільми чи серіали англійською мовою, читати книжки на англійській, займатися перекладом з англійської на українську.

 2. Також непоганим додатком до всього перерахованого вище є безкоштовні або платні розмовні клуби, де спілкування ведеться лише англійською мовою. Такі клуби є в кожному великому місті України.

Етап 3: Професійний (Advanced)

Коли ви відчуваєте, що перейшли на цей етап володіння англійською, найкращим варіантом є поїхати за кордон в одну з англомовних країн на деякий час. Якщо ж такий варіант розвитку подій в найближчому майбутньому неможливий, то потрібно шукати безкоштовні варіанти. Актуальними й будуть кроки 3, 4 та 5 з попереднього етапу.

Щодо граматики, то рекомендується завершити вивчення часів Future Continuous in the Past, Future Perfect in the Past та Future Perfect Continuous in the Past. Вони у повсякденному житті майже не вживаються, проте їх знання можуть допомогти вам краще зрозуміти мову. А, можливо, стануть у нагоді в один день.

Непоганим варіантом для практики англійської буде робота в компанії, де клієнти англомовні. Тоді ви не тільки зможете підвищувати свій рівень володіння англійською, але й отримувати за це гроші :) Крім того, такі компанії (в більшості, закордонні) можуть оплачувати курси з підвищення рівня володіння англійською мовою для своїх працівників.

Підтвердити свій високий рівень володіння англійською мовою можна отримавши один з таких сертифікатів:

TOEFL IELTS SAT GRE GMAT TOEIC

Найпопулярнішими є перші два, що дійсні у 125 та 150 країнах відповідно. Щоб їх отримати будь-який з них потрібно здати спеціальний екзамен, підготовка до якого займатиме місяць-другий та буде платною. Діють ці два сертифікати 2 роки, після чого знову прийдеться складати іспит. Проте саме ці два сертифікати можуть дати вам право працювати у міжнародній компанії.

Сподіваємося, що наші поради допомогли визначитися вам з питанням як вчити англійську мову з нуля. Не відкладайте вивчення мови на завтра – краще зробіть перший крок вже сьогодні!

July 9, 2015

11 коментарів


https://www.duolingo.com/profile/IuriiTurcyn

Які необхідно мати знання щоб здати TOEFL. Я маю на увазі словарний запас ітд.


https://www.duolingo.com/profile/SergeySeletsky

Близько 2000 вживаних слів та граматику. Проходження курсу duolingo достатньо для здачі TOEFL.


https://www.duolingo.com/profile/IuriiTurcyn

Словник частотних слів дуже крута штука.


https://www.duolingo.com/profile/IuriiTurcyn

Я прочитав що цей курс має приблизно 1500 слів. Чи це так?


https://www.duolingo.com/profile/SergeySeletsky

Так, але ти вже знаєш більше 500 слів ;)


https://www.duolingo.com/profile/kostya07

До речі у вас в топ 1000 перший стоїть артикль "а" і "an" - це не слово, а частина мови і через це ваша збірка викликає сумнів. Або таке "er" чи "erm" - wtf? Так само "am" - це одна з форм to be, також не входить в топ 1000. Ви можете думати що знаєте тисячу слів а насправді 200 з тих що потрібні для зв'язування речення.

Можете поглянути тут youtu.be/KpNy_DBth6k?t=1m12s як вивчити 50000 слів за раз :)


https://www.duolingo.com/profile/kostya07

В цілому ви не праві, є спеціальні ТОП набори слів(наприклад можна зайти в LingvoLeo, там є набори ТОП 100, 500, 1000) - слова які є часто вживанні в англійскій мові.

Знати можна багато слів но, не знати основні, які потрібні для звязки речень і простого спілкування.


https://www.duolingo.com/profile/SergeySeletsky

https://lingualeo.com/ru/glossary/16303 подивіться хто автор набору слів.


https://www.duolingo.com/profile/kostya07

Подивіться тут: https://lingualeo.com/ru/glossary/512 Хто опублікував ці слова?


https://www.duolingo.com/profile/IrinkaVashchenko

Для чого треба знати таблиці неправильних дієслів??? Вони, що, допомагають краще знати англійську мову?

Якщо так, наведіть, будь ласка, неправильні дієслова.

Вивчайте англійську мову, приділяючи цьому лише 5 хвилин на день. Безкоштовно.