https://www.duolingo.com/akifverim

Film izlemenin İngilizcede ki yeri

Merhaba arkadaşlar ben 8.sınıfa geçtim ve önümde geleceğimi etkileyecek olan önemli bir sınav var . Su ana kadar girmiş olduğum deneme sinavlarinda İngilizce dısinda 2 veya3 yanlis yaklasik olarak dikti ama İngilizceye gelince sadece ingilizcedeki yanlis sayim 6-8 civarinda oluyor . ne tavsiye edersiniz ne yapmaliyim İngilizce olarak babamin arkadaşının oğlu şuan lise ikide onunda dersleri benim gibiyMİŞ ama İngilizce film izleyerek ingilcesin geliştirmiş bos zamanlarında ingizce film/dizi çevirmenliği yapıyor bende İng. film izlesem nekadarfaydası olur onun dişinda İng. İçin başka bir tawsiyeniz varsa alabilirim şimdiden Tşk.

3 yıl önce

3 Yorum


https://www.duolingo.com/Samiwise
Samiwise
  • 7
  • 7
  • 6
  • 6
  • 6
  • 6
  • 4

Kesinlikle çok faydası oluyor hem de her anlamda,ben öneririm

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/tasdemir05

Merhaba Akifverim, Öncelikle Duolingo'ya kesintisiz devam et bence, gerçekten çok faydasını göreceksin. İngilizce dizi ve film konusunda ise sana daha iyi bir tavsiyem olacak, bak aşağıdaki konuda bir haber sitesini yazdım voanews diye o yazıyı okursan o sitenin daha faydalı olduğunu göreceksin. Tamam diziler ve filmler daha akıcı daha heyacanlı ama ingilizcesini anlamak biraz daha zor. Onun yerine aşağıdaki haber sitesinden ingilizce haberleri sesli olarak dinleyerek daha fazla pratik kazanabilirsin. Ancak kesinlikle ve kesinlikle duolingo'ya devam etmeni tavsiye ederim.

https://www.duolingo.com/comment/9697340

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/Sabire6

Bence en iyi yol ing dublaj ve ing altyazıyı beraber görmek. Ben çok faydasını gördüm. Har yapımın ing seviyesi de farklı. Çizgi film izleyebilirsin mesela bu şekilde.. ve Avatar the last airbender ı tavsiye ediyorum.. Kolay gelsin..

Bu konuda şu site faydalı olabilir ororo.tv

3 yıl önce
Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.