1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Troubleshooting
  4. >
  5. Co dělat, když mi nejde audio.

https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Co dělat, když mi nejde audio.

Pokud nepřehrává vaše audio, my s tím nemůžeme ale vůbec nic dělat. Ani ťuk. Obzvláště v případě, že nám to sdělíte pomocí "Ostatní hlášení", která jsou zcela anonymní a na která nemáme možnost odpovědět. Problém zvuku je problém na vašem konci, nikoliv na našem.

Pokud nejde vaše audio, přesvěčte se, že vám funguje v jiných programech, že máte zapnuté reproduktory, že váš počítač vůbec disponuje reproduktory a že není ztlumen zvuk. Pokud ano, jediná možnost, kde se dá zkontrolovat audio je pomocí kliknutí na vaše jméno v horní části obrazovky a "Nastavení".

Zde se dá zapnout a vypnout mikrofon, reproduktory a dalsi nastaveni tykajici se zvuku. Mikrofon se obcas sam vypina a je potreba jej znovu zapnout, pokud o to stojíte.

August 5, 2015

26 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/jessie1717

Už se mi taky stalo, že mi nešel zvuk. Je taky potřeba zkontrovat aktualizace na počítači, nebo adobe read, nebo jen restartovat počítač (tablet). Tedy v případě že jsou dostupné aktualizace tak aktualizovat!


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Tak nějak by to asi mělo být. Užitečný je taky komentář toldy007 v této diskuzi: https://www.duolingo.com/comment/9596464


https://www.duolingo.com/profile/Chatulov

A kam tedy správně nahlásit špatnou funkci programu?


https://www.duolingo.com/profile/Voyta
Mod
Plus
  • 1639

Maximálně tak zde v angličtině.


https://www.duolingo.com/profile/Chatulov

No jo tam jsem psal už před týdnem a zatím žádná odezva. Mě zas nefunguje zmrazení série. I když si to koupím a přeruším jeden den tak stejně o řadu přijdu. No nic.. Díky moc! :-)


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Tam jsem psala uz pred dvema lety...... a nic :D


https://www.duolingo.com/profile/lviceNada

Dobrý den, zvuk mi jde u různých řečích, ale ne při vietnamštině


https://www.duolingo.com/profile/BarunkaM

Je to legracni, ale me zvuk obcas jde a obcas nejde. Ten samy den, stale stejny prohlizec zvuk zaply. Obca se to precte, obcas se to neprecte a to co si mam poslechnout a napsat zatim neslo nikdy :D


https://www.duolingo.com/profile/DavidVrata

Dobrý den, mám problém v okamžiku kdy ukončím lekci systém mi odmítá pustit na další level prostě lekce zůstává uzamčena přestože jsem předchozí lekci řádně ukončil. Druhý den mě systém sice pustí na následující druhou lekci avšak dál už zase nikoliv, musím opět čekat do zítra. Může mi někdo poradit ? Děkuji


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

To jsem jeste neslysela. Zkuste jiny prohlizec nebo si vycistit cookies.


https://www.duolingo.com/profile/petr51788

V opeře to nejde ani náhodou, stačí používat Chrome a je to OK


https://www.duolingo.com/profile/Klara283186

Mě to zase nejde vůbec mám to zapnuté ale nikdy se mi nestalo že by mi to jen ukázalo co mám udělat jako mým známím když jsem je to viděla procvičovat.


https://www.duolingo.com/profile/Sararach

ahoj, ale mě audio na počítači funguje normálně, všechno mám správně nastavené, nefunguje jenom někdy a jenom v této aplikaci. Ne že by to byl až takový problém, ale je to opravdu někde v duolingu. I když problém to vlastně je, neslyšet jak se co vyslovuje a nemoci reagovat na překlad vysloveného je fakt jenom poloviční učení.


https://www.duolingo.com/profile/DvorakMilan

mě zase dost vadí , když přestanou po nějakém čase fungovat zvukové efekty (bez ohledu na nastavení) programátoři někde udělali chybu, on by to nebyl takový problém ale pokud se má člověk soustředit a do toho něco přestane fungovat, je to faktor který znehodnocuje soustředění, protože to působí jako by byla aplikace zaseklá a to dost rozptyluje. Úplně by stačilo mít na stránce tlačítka vypínání a zapínání zvuků.


https://www.duolingo.com/profile/OldrichVykydal

Kde hledat chybu kdyz mi webova aplikace jiz nenabizi cviceni s mikrofonem behem cesko-anglickych lessons ale normalne mi to na stejnem PC nabizi a funguje behem anglicko-nemeckych lessons. Behem prepinani jazyku samozrejme zadne nastaveni nemenim.


https://www.duolingo.com/profile/kristapele

V nastavení nemám vůbec nabídku mikrofon. Před týdnem jsem ho tam ještě měla a využívala. Mimo to se mi často vypíná i reproduktor, takže musím ukončit test.


https://www.duolingo.com/profile/SaviorOfYo

Mám stejný problém


https://www.duolingo.com/profile/Idefix28

Já mám trochu odlišný problém týkající se zvuku: Duolingo mám rád (už ho používám dlouho), ale poslední měsíc mě neskutečně program ŠTVE !!! Upřesním podrobnosti: při poslechu audia se běžně stává, že mluvený text je docela potichu, ale po ukončení "slovního obratu" ozývající se zvuk, který znamená "ukončení kroku", či levelu - takový ten zvuk na konci MI JEDNODUŠE URVE UŠI !! Já vím, že je jednodušší napsat - ztlumte si to, ale to už bych rodilého mluvčího neuslyšel vůbec. Upozorňuji, že PC mám v pořádku, zvuková karta jede, jak má, ale požitek z výuky angličtiny je v trapu. Omlouvám se, že jsem se tak rozkecal, ale tohle bych do angličtiny nepřelouskal ani náhodou a nevím ani komu to mám napsat v Duolingu. Kdybyste byla Kačenko tak hodná a nějak jim to "vylila na hlavu" ty moje problémy. Děkuji Vám pěkně. P.S.: Jinak Vaše komentáře jsou moje spása při výuce! Děkuji za ně!!!!!


https://www.duolingo.com/profile/Vrka886032

Ráda bych mikrofon zapnula ale není v nastavení k dispozici .


https://www.duolingo.com/profile/Zdenek604793

Možná bude stačit v "nastavení" zapnout "pposlechová cvičení"


https://www.duolingo.com/profile/PavluPavlu

Mám-li říct anglickou větu na mikrofon splním požadované "Klikněte a mluvte", ale ani nestihnu nic říct, hned se objeví červená správná odpověď, já jsem jako špatně odpověděla, to se děje stále dokola, a ve cvičení nemůžu pokračovat. Tedy nezbývá, než odejít a neučit se. :(


https://www.duolingo.com/profile/Karlososs

měl jsem stejný problém, ale vyřešeno... je nutné aktualizovat přes Google Play aplikaci "Google" a potom jí povolit / dát oprávnění pro používání mikrofonu... Duolingo pro nahrávání tuto aplikaci využívá

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.