1. Fórum
  2. >
  3. Téma: English
  4. >
  5. "I have a million friends."

"I have a million friends."

Překlad:Já mám milion přátel.

August 5, 2015

9 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/IvanaKoude

Tahle věta je v češtině trochu jízlivá, jako na nějakém kámošovi mi nesejde, mám jich milion. Dá se to tak v angličtině také brát, nebo dosahování známostí je národní sport a jsou na počty hrdí?


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Taky bych na dotycneho koukala divne. Myslim, ze veta byla pridana proto, ze milion je v AJ jedna vec a jako takova ma i neurcity clen, coz je trosku necekane, kdyz je toho million. On je samozrejme jedna vec i v CJ, akorat si to malokdo uvedomi.


https://www.duolingo.com/profile/Luci469356

Já bych to brala jako milion jako když v češtině přeháníme, jako myšleno jako strašně moc. Ikdyž na FB by to také mohlo být myšleno (ikdyž kdo ma milion pratel, to je přehánění i na sociálních sítích)


https://www.duolingo.com/profile/foxcz

Předpokládal jsem, že i české věty by měly alespoň trochu dávat smysl. Proto můj, samozřejmě neuznaný, překlad zní: "Mám spoustu přátel". Oficiálně uznávaný překlad: "Já mám milion přátel", může pokládat za normální jen zapálený FB fanoušek nebo, jak už tu už bylo napsáno, v afektu někdo, komu na nějakém kámošovi nesejde. To opravdu nejde vymyslet se slovíčkem"million" jiná věta, která by česky nebyla tak kostrbatá?


https://www.duolingo.com/profile/cyklistika

Souhlasím. Češtima nepoužívá zajmeno jako subjekt tak otrocky. Z tvaru slovesa je to jasné.


https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

Odlišuje angličtina "kamarád" a "přítel"? V češtině se "kamarád" chápe o stupínek níže nežli "přítel". Kamarádů můžeme míti hodně, známých dokonce moře či "milion", ovšem přítele máme jen jednoho či dva. Tím nemyslím partnery - to je zase něco jiného.


https://www.duolingo.com/profile/MarkKeerim

Nejde přece o to jestli někdo má 99 nebo milion přátel, ale o to, jak se to řekně anglicky. Proto některé věty jsou záměrně tak zkomolené.


https://www.duolingo.com/profile/BohumilMie

proč musím překládat JÁ


https://www.duolingo.com/profile/vytFJ

Já mám jeden milion přátel. Proč je to chyba?

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.