1. Fórum
  2. >
  3. Téma: English
  4. >
  5. "The man has an elephant."

"The man has an elephant."

Překlad:Muž má slona.

August 11, 2015

7 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/KarelSvobo2

The určuje určitého muže, takže proč je špatně ten muž?


https://www.duolingo.com/profile/Pepino075

bohužel mi to nevzalo odpověď "muž má slona". je nutné psát velká písmena na začátku a tečku na konci? podobně se mi to stává i u jiných otázek...


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Já bych rád někdy viděl printscreen toho, jak to někomu nevzalo překlad kvůli velkému písmenu/chybějící tečce na konci. Já na DuoLingu píšu věty bez teček už 3 roky a ještě mi to kvůli tomu větu nezamítlo ani jednou. Dělám ale cvičení v prohlížeči a ne v poruchové aplikaci, ve které je možné téměř cokoliv (a my s tím nemůžeme vůbec nic udělat)


https://www.duolingo.com/profile/Nanacara.cz

Když je první písmeno v podstatném jméně samohláska píše se "AN" a když souhláska píše se pouhý "A"


https://www.duolingo.com/profile/Dani199741

Proc je tam an elephant???


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Predpkladam, ze se ptate na to, proc je pred slonem 'AN".

Určitý člen „the“ a neurčitý člen „a“ Angličtina, na rozdíl od češtiny, používá členy před podstatnými jmény, která jsou počitatelná.

„A car“ = „Auto“ – neurčitý člen říká, že to je prostě nějaké auto a není úplně nutné, abychom já i ten, komu to říkám, měli v hlavě představu stejného auta. Neurčité členy předcházejí pouze jednotné číslo. Před množným nejsou. Je tedy ‘a car’ auto a ‘cars’ auta.

Neurčitý člen se také nepoužívá před nepočitatelnými podstatnými jmény. Jedná se většinou o tekutiny a hmoty. Ani v češtině nelze říct: jeden písek, dva písky, atd. Jedna voda, dvě vody (zde byste měli na mysli lahve nebo sklenice, a ty se počítaji, ale voda se spočítat sama o sobě nedá).

„The car“ = „(To) Auto“ – určitý člen použiji, když už jsme se o tom autě bavili, anebo když ze situace jasně vyplývá, jaké auto mám na mysli – např. to auto, které nás teď málem srazilo na přechodu. Pak už totiž já i posluchač máme jasnou představu, o jakém autě se to bavíme. Určitý člen předchází jak jednotné, tak množné číslo.

Na příkladu: Když ve větě „Koupil jsem si auto!“ řeknete „a car,“ tak váš kamarád/vaše kamarádka pravděpodobně odpoví: „Tak to je super a jaké?“ Zato když řeknete „the car,“ tak tím vlastně říkáte, že by už měl vědět jaké. Takže pokud jste mu o vašem plánu koupit si auto předtím neřekli, tak bude zmatený a bude přemýšlet, o jakém autě to vlastně mluvíte a proč si myslíte, že o něm ví.

Důsledkem tedy je, že anglická podstatná jména nejsou kompletní bez členu – a proto je kurz vyžaduje i při překladu jednotlivých slov.

„A“ nebo „an“?

Neurčitý člen má dvě varianty: „a“ a „an“. Která z nich je ta správná určuje výslovnost toho, co následuje. Ve většině případů následuje souhláska a pak tam patří základní tvar „a“. Následuje-li však samohláska, tak se vloží koncovka „n“, aby za sebou nebyly dvě samohlásky.


https://www.duolingo.com/profile/Goles1

chlap je nespravne?

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.